02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

میزان صدای ایده آل برای یک ماشین ظرف‌شویی خوب چقدر است

سیران قامیشه 20 /آذر/ 1400
میزان صدای ایده آل برای یک ماشین ظرف‌شویی خوب چقدر است

میزان صدای ایده آل برای یک ماشین ظرف‌شویی خوب چقدر است؟

   همان طور که می دانید امروزه محصولات و یا لوازم خانگی از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند که در هنگام خرید هر یک بایستی نکات زیادی را مورد توجه قرار داد. حال ما می خواهیم یکی از نکات مهم هنگام خرید ماشین ظرفشویی را برای شما عزیزان شرح دهیم. توجه داشته باشید که هنگام خرید ماشین ظرف‌شویی نکات زیادی مورد توجه قرار می گیرند که یکی از این نکات صدای آن می باشد. صدای کم و ایده آل در ماشین ظرف‌شویی می تواند تأثیر به سزایی در انتخاب آن داشته باشد زیرا که اگر محصول با صدای بالا باشد قطعا سبب آزار و اذیت می گردد. اما سوال اساسی این است چه میزان صدایی در یک ماشین ظرف‌شویی خوب، ایده آل است و سبب آزار و اذیت نمی گردد؟ شایان ذکر است که میزان صدای ماشین ظرفشویی هر چه کمتر باشد بهتر است و این مسئله ارتباط مستقیمی با موتور آن دارد و البته قرار گیری در جای مناسب و نحوه قرار دادن ظروف نیز این مسئله را تحت تأثیر قرار می دهد که بایستی تمامی این نکات مورد توجه قرار گیرند. 

میزان ایده آل صدا

همان طور که ذکر کردیم هر چه مقدار صدای یک ماشین ظرفشویی کمتر باشد بهتر است. ممکن است که صدای ماشین ظرفشویی به اتاق ها نرسد اما هنگامی که به ماشین ظرفشویی نزدیک باشید و صدای آن میزان بالایی باشد قطعا سبب اذیت و آزار می گردد پس این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد. امروزه ماشین ظرفشویی ها در مدل و برندهای متنوعی در بازار موجود هستند که حداکثر صدای آن ها تقریباً 50 دسی بل و یا شاید بیشتر باشد که این مقدار صدای بلند به شمار می رود و می تواند آزار دهنده نیز باشد. صدای متوسط در ماشین ظرفشویی ها نیز بین 40 تا 50 دسی بل می باشد که این مقدار نسبت به بالای 50 دسی بل بسیار بهتر است. و اما کمترین میزان صدا در ماشین ظرفشویی کمتر از 40 دسی بل می باشد که این مقدار بسیار کم می باشد و می تواند آرامش آشپزخانه تان را برقرار نماید و هیچ گونه آلودگی صوتی ایجاد ننماید. ناگفته نماند که صدای ماشین ظرفشویی رابطه مستقیم با موتور آن دارد که هر چه موتور پیشرفته تر باشد و اصطکاک کمتری داشته باشد صدای محصول نیز کمتر  می گردد و اما اگر اصطکاک آن بیشتر باشد صدای ماشین ظرفشویی نیز زیاد می شود.

نکات مهم در مورد صدای ناهنجار در ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات ممکن است که صدا های ناهنجاری از ماشین ظرفشویی به گوش برسد که یکی از دلایل صدای ناهنجار تراز نبودن و یا قرار نگرفتن ماشین ظرفشویی در جای مناسب می باشد. پس توجه داشته باشید که حتماً ماشین ظرفشویی را در جایی تراز و صاف قرار دهید. یکی دیگر از نکات می تواند به موتور دستگاه بستگی داشته باشد. قبلا اشاره نمودیم که صدا رابطه مستقیمی با موتور دارد پس ممکن است صدای ناهنجار در ماشین ظرفشویی دلیل بر بی کیفیتی و یا آسیب موتور آن باشد. یکی دیگر از نکات مهم در مورد صدای ناهنجار اشتباه چیدن ظروف در داخل ماشین ظرفشویی می باشد، پس به شما عزیزان توصیه می کنیم که حتی‌الامکان ظروف را به بهترین شیوه در ماشین ظرف‌شویی قرار دهید. فشار زیاد و بیش از حد آب نیز می تواند از دیگر دلایل صدای بد در ماشین ظرف‌شویی باشد که این مسئله هنگامی اتفاق می افتد که آب با فشار بالا از طریق افشانه ها به ظروف برخورد می کند. شایان ذکر است گاهی امکان دارد که حس کنید صدای تکان خوردن از ماشین ظرفشویی به گوشتان می رسد که این مسئله می تواند به دلیل گرفتگی و یا هرز شدن فیلتر قرار گرفته در کف ماشین ظرفشویی باشد. اختلال در بازوی آب پاش و یا افشانه آب نیز می تواند از دلایل ایجاد صدای ناهنجار باشد.

جمع بندی کلی

 همان گونه که اشاره نمودیم کمترین میزان صدا برای یک ماشین ظرفشویی کمتر از 40 دسی بل می باشد و می توان گفت که این میزان یک مقدار ایده آل برای یک ماشین ظرفشویی خوب می باشد. و همان طور که اشاره نمودیم نکات زیادی می توانند صدا را تحت تأثیر قرار دهند که بایستی به تمامی این نکات توجه داشت. پس اگر ماشین ظرف‌شویی شما جزو محصولات کم صدا بود و به دلایل نامعلوم صدای ناهنجار ایجاد نمود نکاتی که به آن ها اشاره شد را مورد بررسی قرار دهید تا صدای ماشین ظرف‌شویی به صدای ایده آل خود برگردد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha