02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

جاروهای رباتیک برای چه مکان هایی مناسب است؟

نگین سعیدی 4 /مرداد/ 1402
جاروهای رباتیک برای چه مکان هایی مناسب است؟

جاروهای رباتیک برای چه مکان هایی مناسب هستند؟


قبل از هر چیزی با جاروهای رباتیک آشنا شویم که چیست و چه کاربردی دارد؟ جاروهای رباتیک همانطور که از اسم آن پیداست جاروهای هوشمندی است که به کمک آن می توان فضای داخل منزل را بدون دخالت خودتان تمیز کرد. این جاروها مدل ها و ویژگی های فراوانی دارند که قبل از استفاده از آن باید با ویژگی های این محصول منحصر به فرد آشنا شوید تا بتوانید از آن استفاده کنید. جاروهای رباتیک یا همان هوشمند جاروهایی با ابعاد کوچک هستند که پس از تنظیم کردن آن محل مورد نظر را تمیز می کند و لازم نیست مانند جاروهای مدل قدیمی خودتان این کار را انجام دهید، این مدل جاروها بیشتر برای افرادی که شاغل هستند و نمی توانند مدت زیادی در منزل باشند و یا افرادی که دارای مشکلات گردن و پشت هستند و جارو کردن برای آن ها بسیار ساخت و دشوار است یک محصول عالی می باشد و می توانند به طور روزمره از آن استفاده کنند. به دلیل محبوبیت جاروهای رباتیک امروزه جاروهای رباتیک بسیار زیادی با تنوع فراوان در ظاهر و خصوصیات فنی آن تولید و عرضه می شوند که هر کدام ویژگی های مختص به خود را دارند. اما از ویژگی های عادی جاروهای رباتیک می توان علاوه بر تمیز کردن و جارو کردن خودکار منزل دارای یک مخزن آب هستند که بعد از جارو کردن که با استفاده از بخار حاصل از آب کف منزل را تمیز می کنند که علاوه بر جارو کردن کار دستمال کشیدن کف منزل را نیز برای شما انجام می دهد.


آشنایی با ویژگی های فنی جاروهای رباتیک 


شاید برخی از شما بگویید که این جاروهای رباتیک امکان این که از پله ها سقوط کنند بسیار زیاد است و یا اینکه به دلیل برخورد زیاد با مبل و اشیاء داخل منزل در اسرع وقت خراب شوند اما برخی از جاروهای رباتیک و دارای یک حسگر لیزری و در برخی موارد دارای دوربین داخلی در زید جارو و همچنین‌ در جلوی جارو می باشد، به کمک این لیزر و دوربین جارو ارتفاعات و پله ها را تشخیص می دهد و از آن دوری می کند، همچنین وقتی که با شی برخورد می کند می تواند از طریق دوربین و حسگر های لیزری خود آن را تشخیص دهد و از آن فاصله بگیرد، از دیگر ویژگی های دلنشین جاروهای رباتیک بسیاری از مردم شیفته ی آن شده اند می توان به باتری و چگونگی شارژ کردن این محصول اشاره کرد، باتری های داخل جاروهای رباتیک بسیار کم مصرف هستند و می توانید تنها با یک بار شارژ کردن آن کل خانه را جارو کند، و اما در مدل های پیشرفته این محصول دارای ایستگاه های docking می باشند و اگر سطح شارژ باتری آن ها پایین بیاید به ایستگاه خود باز می گردند و خود را شارژ می کنند پس شما اصلا لازم نیست که نگران شارژ دستگاه و خاموش شدن آن هنگامی که بیرون از منزل هستید باشید اما این جاروها به دلیل رباتیک بودن آنها احتمال اینکه در برخی موارد دچار مشکل شوند نیز وجود دارد برای اینکه هر چه بیشتر و بهتر از جاروهای رباتیک استفاده کنید و از نتیجه ی آن راضی باشید حتما قبل از استفاده کابل ها پ سیم های موجود در کف زمین را حتما جمع کنید، همچنین اشیاء ریزی که ممکن است در غلطک های جارو گیر کند را جمع کنید تا در کار جارو کشیدن آن اختلال ایجاد نکند، اگر که از جارو رباتیک های قدیمی تر استفاده می کنید که لیزر و یا دوربین ندارد حتما قبل از روشن شدن و کار کردن با آن از اینکه از ارتفاع نمی افتد و یا با شی برخورد نمی کند که به آن آسیبی وارد کند اطمینان حاصل فرمایید‌. همچنین جارو برقی ها به دلیل طراحی خاصی که دارند نمی توانند به خوبی وارد گوشه های منزل شوند و گوشه های مربعی شکل را تمیز کنند، برخی از شرکت ها با تولید و طراحی جارو برقی های مربعی شکل خواستند که این مشکل را بر طرف کنند که باز تا حدودی به مشکل برخوردند پس بعد از جارو کردن حتما گوشه های منزلتان را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که به خوبی تمامی نقاط خانه یتان به خوبی تمیز شده باشد.


جاروهای رباتیک برای چه مکان هایی مناسب هستند؟


قبل از هر چیزی برای بهتر جواب دادن جارو برقی رباتیک حتما از تماس آن با آب جلوگیری کنید چرا که این یک محصول الکتریکی می باشد و با برخورد با آب ممکن است دچار مشکل شود، همچنین جاروهای رباتیک‌ برای فرش هایی که پرزهای بسیار زیادی دارند مناسب نیست و یا اینکه جارو برقی رباتیکی که تهیه می کنید آپشن جارو کردن فرش را نیز داشته باشد. سعی کنید همیشه مخزن جارو برقی رباتیک را زود به زود خالی کنید تا بتواند بهتر زمین را جارو کند و اینکه حسگر های جارو را حتما تمیز کنید،با رعایت این نکات جاروهای رباتیک بسیار عالی و بهتر کار می کنند.

سطوح سخت مانند سنگ: در برخی از خانه ها و یا حتی بیرون از منزل کف های سنگی را مشاهده می کنید که جلوه ای زیبا را به اطراف بخشیده اند و یا در منزل که برخی از سنگ های گران قیمت و حساسی استفاده می کنند که به مواد شوینده و از این قبیل واکنش نشان می دهند جارو برقی رباتیک بسیار عالی است و با داشتن برس های نرمی که دارد به خوبی بین تمامی سنگ ها را تمیز و گرد و غبار آن را جمع می کند.


پارکت های چوبی: اکنون در بسیاری از منازل به جای کف های سرامیکی از پارکت های چوبی استفاده می کنند که برخی از این پارکت ها به دلیل چوبی بودن و حساس بودن آن ها فورا لک می گیرند برای کسانی که پارکت های حساسی دارند می توانند از جاروهای رباتیک استفاده خوبی ببرند.


انواع کف های سرامیکی مات و براق: کاشی های سرامیکی یکی‌ از قدیمی ترین چیزهایی است که برای از آن استفاده می کنند و تا اکنون نیز طرفداران بسیار زیادی دارد اما یکی از معایبی که همیشه مردم با آن درگیر بوده اند تمیز کردن آن است در تمامی مدل های کاشی ه کوچکترین گرد و غباری معلوم است و برای کسانی که وسواس زیادی در این مورد دارند جاروهای رباتیک‌ بهترین گزینه موجود می باشد که هم می تواند گرد و غبار و زباله ها را جمع کند می تواند با بخار تولیدی  آن لکه های کف زمین را نیز از بین ببرد.
به طور کلی جاروهای رباتیک یک محصول همه فن حریف هستند و می توانند هر سطحی را به خوبی تمیز کنند تنها مشکلی که شاید با آن مواجه شوید تمیز کردن فرش های پر پرز است که در برخی مدل های محدود جاروهای رباتیک این قابلیت را نیز دارند.


جاروهای رباتیک برای چه کسانی مناسب است؟


کسانی که حیوانات خانگی و کودکان خردسال دارند: خب کسانی که حیوانات خانگی و یا کودکانی خردسال دارند که مدام در حال پخش انواع کواد غذایی و خوراکی هستند و یا حیوانات خانگی که مدام در حال خرابکاری می باشند استفاده از جاروهای رباتیک می تواند گزینه ای عالی باشد و دیگر نگران کثیف شدن منزلتان نباشید.


کسانی که مشکلات دیسک گردن و کمر دارند: برخی افراد به دلیل داشتن گردن درد و پشت درد های مزمن همواره نمی توانند از جارو برقی های عادی استفاده کنند و هم از طرفی وسواس شدید دارند می توانند با خیال راحت از جارو های رباتیک استفاده کنند.


ساختمان های اداری و رستوران ها: مکان های عمومی پر رفت و آمد خصوصا مکان هایی که مردم وقت زیادی را در آنجا می گذرانند همواره خیلی زیاد مورد کثیف شدن قرار میگیرند و برخی از این مکان ها به هر دلیلی از تمیز کردن آن توسط افراد دیگر امتناع می کنند، جارو های رباتیک در این مکان ها به خوبی می تواند کارایی خود را نشان دهد.


کسانی که آپارتمان نشین هستند: آپارتمان نشینی دردسر های خود را به همراه دارد به طوری که شما ساعاتی از روز نباید یک سری کارها را انجام دهید تا مزاحمت برای همسایه ها ایجاد نشود، جارو کردن نیز سر و صدای زیادی را تولید می کنید از همین رو شما نمی توانید هر ساعت از شبانه روز شروع به تمیز کاری و جارو کردن منزل کنید اما با استفاده از جارو برقی های رباتیک که سر و صدای بسیار کمی دارند دیگر این مشکل را نخواهید داشت.


جاروهای رباتیک تلفیق مدرنیته و تکنولوژی هستند که امروزه محبوبیت فراوانی در بین مردم دارند و با تهیه ی آن شما بسیار در صرفه جویی در زمان خود موفق می شوید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha