02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

هر آنچه باید در مورد جاروهای رباتیک بدانید

ادیبه کریم پور 5 /مرداد/ 1402
هر آنچه باید در مورد جاروهای رباتیک بدانید

هر آنچه که باید در مورد جاروهای رباتیک بدانید


جاروبرقی های رباتیک برای تمیز کردن خانه شما با حداقل کمک طراحی شده اند. این دستگاه‌ های بی ‌سیم با استفاده از باتری قابل شارژ، می ‌توانند با استفاده از حسگرها و دوربین ‌ها راه خود را در اتاق شما بیاموزند. آن ها به اندازه کافی کوچک هستند تا زیر مبلمان کم جارو برقی بکشند. اکثر جاروبرقی ‌های رباتیک اکنون به یک برنامه نیاز دارند تا شما از قابلیت زمان ‌بندی و نقشه ‌برداری آن نهایت استفاده را ببرید.


آیا به برنامه نیاز دارید؟


برای استفاده حداکثری از جاروی رباتیک خود، توصیه می کنیم برنامه مربوط به آن را دانلود کنید. همه به جز ابتدایی‌ ترین مدل‌ ها می‌ توانند به شبکه Wi-Fi خانگی شما متصل شوند، بنابراین می‌ توانید با استفاده از برنامه، برنامه ی تمیز کردن خود را نظارت کرده و تنظیم کنید. این همچنین به جاروی رباتیک شما اجازه می ‌دهد تا به ‌روزرسانی ‌های میان ‌افزار را بپذیرد که این نرم ‌افزاری است که در جاروبرقی ‌ها تعبیه شده است که می ‌تواند باگ‌ ها را برطرف کند یا ویژگی ‌های جدیدی را شامل شود.


آیا ربات جاروبرقی ارزشش را دارد؟


پس از انجام آزمایش ‌های آزمایشگاهی دقیق در مورد جاروبرقی ‌های روباتیک، هیچ یک را به عنوان جایگزینی کامل برای جاروبرقی معمولی، کنیسر یا جاروبرقی عمودی، به ویژه در خانه‌ هایی با فرش شده توصیه نمی ‌کنیم. با این حال، آن ها برای تمیز کردن پارکت و سرامیک عالی هستند و می ‌توان از آن ها به صورت روزانه استفاده کرد. فیلترها، سطل‌ های گرد و غبار و برس‌ ها، علی ‌رغم ماهیت مستقلشان، همچنان به تمیز کردن منظم نیاز دارند و شما همچنان باید مطمئن شوید که کف خانه ی شما وسایلی را که در اطراف آن قرار دارند، در جاروبرقی ربات گیر نمی ‌کند.


عملکرد نظافت در کف های سخت و فرش


کف های سخت: اکثر جاروبرقی‌ های روباتیکی که در بازار وجود دارند، در تمیز کردن کف ‌های سخت بسیار خوب هستند. برای خانه ‌هایی که اکثراً کف‌ های آن سخت مانند سرامیک است، داشتن یک جارو رباتیک بسیار عالی و پاسخگو است. 


فرش و موکت: با وجود فناوری پیشرفته، نرم افزارهای ناوبری، تشخیص پله ها، دوربین هایی برای تشخیص کثیفی مجهز شده اند. برخی از جاروبرقی های روباتیک برای تمیز کردن فرش و موکت ها مناسب است. اما توجه داشته باشید که جاروبرقی ‌های روباتیک نمی ‌توانند مکش یک جاروبرقی استاندارد را ایجاد کنند و اگرچه می ‌توانند فرش را تمیز به نظر برسانند، اما در زیر سطح کثیفی زیادی باقی می ‌ماند و یا گرد و غبار زیادی را جمع نمی کنند. در خانه‌ هایی که کف‌ های آن موکت شده است، یک جاروبرقی رباتی برای مرتب کردن آن مناسب است، اما فرش به یک جاروبرقی معمولی نیاز دارد تا بیشتر کثیفی ‌ها را خارج کند.

موهای حیوان خانگی را جمع آوری می کند?


در آزمایش‌ ها متوجه شده اند که جاروبرقی ‌های روباتیک می ‌توانند مقدار معقولی از کرک (مانند موهای حیوانات خانگی) را همراه با مقداری کثیفی جذب کنند، اما به نظر می ‌رسد روی فرش، خاک باقی ‌مانده را حتی بیشتر به داخل توده ‌ها فشار می ‌دهند.


آیا ربات جاروبرقی گیر می کند؟


این به نوع مکان و جاروی شما بستگی دارد. گاهی اوقات، اگر فضایی از فرش و کف سرامیک داشته باشید، ممکن است در جابجایی از یک نوع سطح به سطح دیگر کمی مشکل داشته باشند. منگوله‌ ها یا حاشیه ‌های روی فرش، کابل ‌های وسایل خانگی و پرزهای فرش های بزرگ می‌توانند مشکل ‌ساز باشند، زیرا ممکن است در چرخ ‌ها یا برس ‌ها در هم بپیچند. با کمی آمادگی می توانید از این حوادث جلوگیری کنید و می توانید وسایل های قابل جابجایی را از جلوی راه آن بردارید تا راحت تر بتواند فضای خانه شما را تمیز کند. 


ویژگی هایی که باید هنگام خرید به آن توجه داشته باشید؟


تشخیص پله ها: این ویژگی که در حال حاضر تقریباً در همه مدل‌ ها استاندارد است، به جاروی رباتیک کمک می ‌کند تا تشخیص دهد که به یک پله رسیده است تا بتواند عقب ‌نشینی کند و از سقوط و آسیب ‌دیدن جلوگیری کند.


دیوار مجازی: لوازم جانبی برای ایجاد یک مانع نامرئی برای مسدود کردن درهای باز یا سایر مناطقی که نمی خواهید جاروی رباتیک وارد آن شود. بسیاری از جاروبرقی ‌های روباتیک دیوار مجازی را با استفاده از یک برنامه مشخص می‌ کنند، اما برخی از قابلیت ‌های مادون قرمز برای تعریف موانع استفاده می ‌کنند.


زمان های قابل برنامه ریزی: این عملکرد مفید به شما این امکان را می دهد که زمان هایی از روز یا هفته را برای اجرای دستگاه تنظیم کنید. برای مثال، می توانید آن را طوری تنظیم کنید که فقط زمانی که خارج از خانه هستید کار کند.


اتصال خودکار: وقتی شارژ باتری کم است، جاروبرقی رباتیک راه خود را به شارژر بازمی ‌یابد و به طور خودکار متصل می ‌شود. این نوع فناوری در جاروهایی وجود دارد که دارای یک ایستگاه شارژر هستند و می توانند به راحتی آن ها را شارژ کنید. 


زمان اجرا: عمر باتری مهم است، به خصوص اگر فضای بزرگی برای تمیز کردن دارید. شما باید یک جاروبرقی روباتیک داشته باشید که قبل از بازگشت به ایستگاه شارژ، برای مدت طولانی مکان را تمیز کند.


عملکرد پاک کردن: برخی از جاروبرقی ‌های روباتیک دارای عملکرد پاک کردن نیز هستند. معمولاً، این شامل قرار دادن مقدار کمی آب در یک مخزن است که یک پد میکروفیبر متصل به پایه جاروبرقی را مرطوب می کند. ممکن است بتوانید سطح آبی را که پد را خیس می ‌کند تنظیم کنید، و برخی از آنها عملکرد تمیز کردن فوق العاده دارند تا به آرامی ناحیه را می سابند و تمیز می کنند. عملکرد پاک کردن کاری است که برای لکه های خفیف و آثار خراش مناسب است.


عملکرد خود تخلیه: جاروهای رباتیک سطح بالا معمولاً دارای یک واحد دفع خودکار آلودگی در پایه شارژ هستند. هنگامی که ربات دوباره شارژ می شود، سطل گرد و غبار آن در یک کیسه گرد و غبار بزرگتر خالی می شود. این شما را از خالی کردن مداوم سطل گرد و غبار کوچک جارو رباتیک نجات می دهد و همچنین در صورت حساسیت به گرد و غبار می تواند مفید باشد. توجه داشته باشید که گرد و غبار انباشته شده در کیسه یا سطل یونیت پایه ممکن است پس از مدتی بدبو یا غیربهداشتی شود، بنابراین آن را برای مدت طولانی بدون تخلیه رها نکنید. برخی از برنامه‌های جاروبرقی رباتیک می ‌توانند اتاقی را که جاروبرقی رباتیک تمیز می ‌کند، ترسیم کنند.

برنامه های جاروبرقی های رباتیک: همه جاروبرقی‌ های رباتیک به جز ابتدایی ‌ترین جاروبرقی ‌ها قابلیت خانه هوشمند را دارند. آن ها به شبکه ی Wi Fi شما متصل می شوند و با یک برنامه اختصاصی کار می کنند تا به شما کمک کند برنامه تمیز کردن خود را کنترل کنید. در حالی که عملکرد بسته به پیچیدگی ربات متفاوت است، همه آن ها باید توانایی اولیه را داشته باشند تا دستگاه ها را روشن و خاموش کنند یا چرخه را متوقف کنند و زمان و فرکانس تمیز کردن دلخواه شما را برنامه ریزی کنند. سایر عملکردها ممکن است شامل نقشه محل تمیز کردن جارو، ثبت گزارش یا تاریخچه تمیز کردن، تمیز کردن دستی، تمیز کردن نقطه، وضعیت باتری یا اعلان‌ هایی باشد که دستگاه کار خود را انجام داده است. برخی ممکن است با هاب خانه هوشمند مانند Google Home یا Alexa نیز سازگار باشند. توانایی اولیه برای روشن و خاموش کردن دستی جاروبرقی رباتیک و انجام تنظیمات اولیه در دستگاه یا از طریق کنترل از راه دور هنوز مفید است. با این حال، بیشتر جاروبرقی ‌های روباتیک فاقد این قابلیت اولیه هستند، با اتکای کامل به اتصال Wi-Fi و کار کردن جاروبرقی از طریق یک برنامه مرتبط در تلفن شما کار می کنند.


وب کم ها: برخی از مدل ها دارای وب کم هستند تا بتوانید خانه خود را از راه دور کنترل کنید. در ارتباط با یک برنامه، می ‌توانید وارد شوید و خانه خود را از راه دور کنترل کنید. شما می توانید از این دوربین ها برای امنیت خانه و حیوانات خانگی نیز استفاده کنید.


سطح سر و صدا: جاروبرقی‌ های روباتیک معمولاً ساکت ‌تر از جاروبرقی ‌های استاندارد هستند، اما برخی از آن ‌ها صدای سوت آزاردهنده ای دارند و برخی دیگر صدای آسیاب مکانیکی تولید می ‌کنند. اگر جاروی رباتیک شما صدا تولید می کند، می توانید مواقعی از آن استفاده کنید که در بیرون از خانه هستید. اما این صداها ممکن است به اندازه ای بلند باشند که اعضای خانواده را آزار دهد یا حیوانات خانگی را بترسانند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha