02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

رینگ لایت ها چه کاربردی دارند؟

نگین سعیدی 5 /مرداد/ 1402
رینگ لایت ها چه کاربردی دارند؟

رینگ لایت ها چه کاربردی دارند؟


رینگ لایت؛ وسیله ای که امروزه بسیار مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است از بلاگرهای مجازی تا عکاس های حرفه ای و حتی در آرایشگاه و مطب های پزشکی نیز می توانید این محصول عالی را ببینید و از کاربردهای عالی آن و تاثیری که در عکاسی شما می گذارد شگفت زده شوید. رینگ لایت ها یک پردازنده نور می باشد که نوری بسیار زیبا و ملایم را به ما می بخشد و می توان در عکاسی از آن استفاده کرد، از رینگ لایت ها هم می توان به عنوان یک منبع نور هنگام عکاسی استفاده کرد و هم می توان به عنوان جزوی از دکوراسیون هنگام عکسای و جزوی از عکاسی از آن بهره برد و باعث جذابیت هر چه بیشتر عکس های شما شود، نور رینگ لایت به گونه ای است که سایه ای خیلی کم و ملایم ایجاد می کند و می توانید هم در فضای باز و هم در فضای بسته از آن استفاده کنید.

آشنایی با رینگ لایت و اجزا سازنده ی آن 

این محصول کاربردی با استفاده از منبع نورهای فلوئورسنت تغذیه می شود اما رینگ لایت های مدل قدیمی تر بیشتر از این منبع پردازنده نور استفاده می کنند امروزه به دلیل نیاز روز افزون مردم برای رینگ لایت شرکت ها و برندهای مختلف در پی ساخت با کیفیت ترین رینگ لایت با کمترین هزینه هستند و امروزه به جای استفاده از نورهای فلوئورسنتی از چراغ لامپ های LED استفاده می کند چرا که هم وزن کمتری دارد، هم کم مصرف تر هستند، کنترل آن ها توسط اهرم های دکمه مانند رینگ لایت بسیار راحت تر است و همچنین در تولید آن قیمت کمتری دارند در نتیجه رینگ لایتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب خواهید داشت که عموم مردم بتوانند آن را تهیه کنند. بدنه رینگ لایت ها معمولا یا از پلاستیک بسیار مقاوم و مستحکم، یا از آلومینیوم سبک و یا از فلز تشکیل شده معمولا دارای پایه ی تلسکوپی و قابل تنظیم هستند که به راحتی برای هر ارتفاع و کاری بتوانید از آن استفاده کنید، پس از آن به قسمت بالایی رینگ لایت می رسیم که امروزه مدل های مختلفی از رینگ لایت با شکل های متنوعی وجود دارد، مدل های اولیه معمولا  دایره ای شکل بودند که بعدتر مدل های متنوعی از جمله رینگ لایت های ۶ ضلعی با قابلیت های باز و تاشو و رینگ لایت های مربعی شکل و غیره نیز وجود دارد که مرسوم ترین‌ آن ها رینگ لایت های دایره ای شکل می باشد. نور دهی رینگ لایت های LED معمولا سفید اما با ته رنگ گرمی همراه است که هم نور سفید و هم کرم مانندی به ما می دهد و می توانید در چند درجه مختلف نور رینگ لایت ها را قرار دهید. معمولا داخل رینگ لایت ها تو خالی هستند این به این منظور است که شما می توانید گوشی خود را داخل رینگ لایت قرار دهید و عکاسی کنید و یا اینکه با دوربین حرفه ای این کار را انجام دهید و در آخر رینگ لایت به کمک یک سیم به پریز وصل می شود و معمولا روی ان چند کلید جهت تنظیم نور رینگ لایت و خاموش و روشن کردن آن قرار دارد.


رینگ لایت ها چه کاربردی دارند؟


قبل از هر چیزی با تاثیر استفاده از رینگ لایت آشنا شویم که استفاده از رینگ لایت چه تاثیری در زیباتر شدن عکس های ما دارد؟ رینگ لایت ها یک نور نرم بدون با کمترین ایجاد سایه را به ما می دهند که هنگام عکاسی پرتره به کمتر دیده شدن چین و چروک ها و همچنین لکه های روی صورت کمک می کند و باعث می شود کیفیت بهتری از عکاسی پرتره را ثبت کنیم، نه تنها تاثیر آن بر روی چهره بلکه در عکاسی از اشیاء و غیره نیز باعث می شود جزییات سوژه ی عکاسی ما بهتر نمایان شود و در نتیجه به شما کمک می کند مانند یک عکاس حرفه ای تولید محتوا انجام دهید و عکاسی کنید.


عکاسی در مدل های آرایشگاهی


همواره عکاسی در فضای بسته به خودی خود سخت می باشد حال اینکه آرایشگرها برای بهتر دیده شدن کیفیت کار خود و همچنین عکاسی پرتره در فضای بسته به شدت دچار مشکل می شوند اما با استفاده از رینگ لایت هم جزییات آرایشی خود روی صورت به خوبی نمایان می شود و هم جلوه ای زیباتر را به مدل آرایشی خود می بخشد از این رو آرایشگرها بسیار از این محصول عالی استفاده می کنند.


بلاگرها


امروزه فضای مجازی پر شده است از بلاگرهایی که از موضوعات مختلف و حتی روزمره خود تولید محتوا می کنند و طرفداران بسیار زیادی نیز دارند از این رو همیشه در جهت بهتر تصویر برداری هستند، این افراد برای ضبط و تولید محتوا و همچنین لایوهایی که در فضای مجازی می گذارند علاوه بر نور دهی عالی وسیله ای برای گرفتن گوشی خود نیز می خواهند که به همین دلیل از رینگ لایت های متنوعی استفاده می کنند که همزمان هم مانند هولدر گوشی عمل می کند و هم نور عالی را تهیه می کنند‌.

عکاسی از غذا 


غذا پختن نیز یکی دیگر از شغل هایی است که هم در فضای مجازی بسیار طرفدار دارد و هم اینکه در مجلات و سایت های مختص به غذا روزانه هزاران عکس از غذاهای مختلف به اشتراک گذاشته می شود به همین دلیل مردم برای بهتر دیده شدن غذای خود و اینکه تمامی جزییات غذا به خوبی نمایش داده شود از رینگ لایت می توانند استفاده کنند.


عکاسی ماکرو


عکاسی ماکرو به عکاسی هایی گفته می شود که از اجسام بسیار ریز و کوچک مانند سنگ های قیمتی ریز، عکاسی از قرنیه چشم و غیره می باشد، برای این مدل عکاسی به تنهایی نور محیط و یا نور بیرون از خانه کافی نیست و شما حتما باید نور مصنوعی داشته باشید که می توانید از رینگ لایت استفاده کنید.


عکاسی پرتره و بک گراند


همانطور که گفتیم از رینگ لایت ها برای عکاسی پرتره بسیار استفاده می کنند که چین و چروک مدل ها و حتی لکه های روی صورت را کاور می کند، اما برخی عکاسان خلاق از خود رینگ لایت به عنوان عنصری در عکاسی استفاده می کنند و در بعضی از موارد در پشت مدل و حتی به عنوان تکیه گاهی در عکاسی از آن استفاده می کنند.


عکاسی تبلیغاتی


خیلی از شغل هایی که امروزه‌ خیلی‌ موفق هم هستند به صورت آنلاین شاپ و در فضای مجازی فقط می باشند این آنلاین شاپ ها یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهند عکاسی از محصولات خود است که برای نوردهی عالی تر در عکس هایشان می توانند از رینگ لایت استفاده کنند.


عکاسی سایت های رنگ فروشی


عکاسی از رنگ چه رنگ های نقاشی و چه حتی پالت های سایه آرایشی و غیره یکی از سخت ترین کارهای ممکن است چرا که رنگ ها در ساعات مختلف روز که نور متفاوت تر است چند درجه تغییر می کند اما با استفاده از رینگ لایت و به وجود آوردن یک فضای نور ثابت دیگر این مشکل را نخواهید داشت.


در دندانپزشکی


در سال ۱۹۵۲ اولین بار رینگ لایت در صنعت دندان پزشکی و جهت هر چه بهتر دیدن دندان های مریض‌ به وجود آمد که کم کم وارد دیگر صنعت های تبلیغاتی و غیره شد و امروزه هم در انواع مختلف شاهد دیدن‌ رینگ لایت ها در مطب دندانپزشکی هستیم.


رینگ لایت به عنوان چراغ خواب و چراغ مطالعه


در دنیای امروزه همه به دنبال جدید ترین و متفاوت ترین محصولات برای استفاده هستند که استفاده های متفاوتی هم از رینگ لایت می کنند، رینگ لایت ها کلا به دو دسته ی ایستاده و رو میزی تقسیم می شوند که از رینگ لایت های رو میزی هنگام کار و هنگام مطالعه و نقاشی استفاده می کنند و از رینگ لایت های ایستاده‌ نیز برخی از افراد به عنوان چراغ خواب آن را کنار تخت می گذارند، رینگ لایت ها به دلیل تنوع در تغییر لامپ ها و اینکه نور بسیار ملایمی دارد به شدت مردم هنگام کتاب خوانی از آن استفاده می کنند و لذت می برند.


تولید محتوا و معرفی محصول برای یوتیوب 


افرادی که در یوتیوب مشغول تولید محتوا هستند و یا اینکه وسایلی برای معرفی و فروش دارند نیز به یک نور پردازی عالی جهت فیلم برداری نیاز دارند، این افراد برای بهتر دیده شدن محصولات خود و همچنین فیلم برداری از پرتره خود می توانند از انواع رینگ لایت استفاده کنند.


بیوتی بلاگر


بیوتی بلاگرها افرادی هستند که جلوی دوربین شروع به آرایش کردن می کنند و به نوعی کلاس های آموزش آرایشی آنلاین می گذارند این بلاگرها نیز برای بهتر دیده شدن حرکات دست خود و همچنین بهتر دیده شدن آرایش خود از انواع رینگ لایت استفاده می کنند البته از رینگ لایت ها به عنوان هولدر گوشی نیز استفاده می کنند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha