02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

قبل از خرید غذا ساز باید به چه نکاتی توجه شود؟

ادیبه کریم پور20 /شهریور/ 1401
قبل از خرید غذا ساز باید به چه نکاتی توجه شود؟

قبل از خرید غذا ساز باید به چه نکاتی توجه شود؟


یک غذاساز باکیفیت به دلیل بهره وری، انعطاف پذیری و چابکی آن، این روزها در آشپزخانه های امروزی ماشینی حیاتی است. غذاسازها که برای خرد کردن، مخلوط کردن، برش دادن، تراشیدن، مخلوط کردن و کوبیدن در نظر گرفته شده اند، پخت و پز را ساده و سریع می کنند. آن ها می توانند در هر کار آشپزی به شما کمک کنند.


غذاساز چیست؟


غذاساز ماشینی است که وظیفه کمک به کارهای آشپزخانه را انجام می دهد، به عنوان مثال: برش و مخلوط کردن را انجام می دهند. غذاساز باید این گزینه را داشته باشد که همه این ها را با بی عیب و نقص عالی انجام دهد. آنها شباهت های زیادی را با یک مخلوط کن استاندارد دارند، اما ظرفیت های بیشتری نسبت به مخلوط کن دارند. یک مخلوط کن برای مقابله با غذاساز و تثبیت کننده هایی که با آب هدایت شده اند ساخته شده است. در هر صورت، یک غذاساز عالی هم برای مواد تر و هم برای مواد خشک کن عملکرد قابل تحسینی دارد و بهترین غذاسازها در هر صورت آماده شده اند تا خمیری را که در ساختن محصولات پخته استفاده می شود، انجام دهند. آن ها سازگار هستند و کاربرد همه جانبه دارند. انواع مختلفی از غذاسازها مانند کوچکتر از حد معمولی، تجاری، دستی و در هر صورت برای تهیه غذای نوزاد وجود دارد. 


انواع غذاسازها


غذاساز دستی: در حالی که اکثر غذاسازها با برق کار می کنند، در صورت عدم نیاز به امکاناتی برای داشتن گزینه ای برای بردن غذاساز خود بدون توجه به جایی که می روید، در آن مرحله باید یکی را انتخاب کنید که با دست کار شده باشد. این بدان معناست که می‌ توانید غذاساز خود را در حالی که از فضای بیرون لذت می ‌برید با خود حمل کنید یا به سادگی آن را برای زمانی که در خارج از خانه آشپزی می ‌کنید به بیرون بیاورید.
غذاساز برقی: احتمالاً شناخته شده ترین نوع غذاساز قابل دسترسی است، کشف محصولات الکتریکی در بسیاری از فروشگاه ها بسیار ساده است. این ها نیاز به یک خروجی برای داشتن گزینه کار دارند، با این حال، به طور کلی، بسیار مسلط تر از آن هایی هستند که با دست کار می شوند. اکثر غذاسازهای برقی دارای یک لوله تقویت کننده هستند که به شما امکان می دهد مواد غذایی را که نیاز دارید در کاسه آماده کنید، جایی که به لبه برش برخورد کرده و جدا می شوند.
تیغه غذا ساز: تیغه های تیز ترکیب هر نوع غذایی را که برای تهیه با استفاده از غذاساز خود نیاز دارید بسیار ساده می کند. استفاده از این دستگاه کوچک آشپزخانه به طرز باورنکردنی میزان زمان مورد نیاز برای ترکیب و کار کردن خمیر خود را از بین می ‌برد، با این حال ترجیح می ‌دهید از لبه برش تیز برای این کار استفاده نکنید، زیرا غذا ساز را پاره می ‌کند.


تیغه های قابل تعویض: در حالی که حقایق تأیید می کند که بسیاری از خانه ها از غذاسازهای خود آنطور که انتظار می رود استفاده نمی کنند، اگر نیاز به اطمینان از بهره مندی از این دستگاه دارید، باید دستگاهی تهیه کنید که دارای لبه های مختلف قابل تعویض باشد. بخشی از دیگر لبه های تیز پایه شامل لبه برش مخلوط، دایره ژولین، صفحه تخریب و دایره برش است.
سازگار با مخلوط کن: به جای خرید یک دستگاه استفاده انفرادی، اگر فضای اضافی در آشپزخانه خود ندارید، در آن مرحله با خرید یک غذاساز که می تواند به عنوان مخلوط کن نیز عمل کند، سود فوق العاده ای خواهید داشت. این ترکیب به طور انحصاری فضایی را در آشپزخانه شما خالی نمی کند، بلکه علاوه بر آن ظرفیت های زیادی را ارائه می دهد که مطمئناً از آن ها قدردانی خواهید کرد و به شما در بهبود و نوسان آشپزی کمک می کند.

کدام غذاساز برای شما بهتر خواهد بود؟


در میان همه این نوع غذاسازها، انتخاب غذاساز در هنگام خرید ضروری است. با این حال، باید غذاساز را مطابق با نیاز خود خریداری کنید. در اینجا به برخی از عواملی که باید در انتخاب غذاساز توجه داشته باشید اشاره می کنیم.
ظرفیت کاسه: انتخاب غذاساز با اندازه مناسب تا حد زیادی به اندازه خانواده شما بستگی دارد. اگر مهمانی های بزرگی دارید، ممکن است لازم باشد اندازه بزرگ ‌تری انتخاب کنید. یک غذاساز 14 فنجانی باید در بیشتر مواقع کافی باشد. ابزارهای بزرگتر به طور مشخص برای ترتیبات غذایی تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.
تیغه ها: یک غذاساز مناسب باید چند نوع لبه تیز منحصر به فرد برای ظرفیت های مختلف مانند مخلوط کردن، خرد کردن، پوره کردن و غیره داشته باشد. نکته دیگری که باید در آن دقت کنید ماهیت مواد است. بهترین لبه های تیز از فولاد سخت شده ساخته شده اند. آن ها بالاترین سختی و اجرا را ارائه می دهند.
توان (وات): برش یا مخلوط کردن اساسی نیازی به شدت بیش از حد ندارد. در هر صورت، ظرفیت های خاصی مانند مخلوط کردن، قدرت بیشتری را درخواست می کند. مشروط به استفاده پیشنهادی، وات را با احتیاط انتخاب می کند. موتورهای غذاساز با بیش از 700 وات، برای اینکه در یک سمت دستگاه قرار گیرند، باید این گزینه را داشته باشند که حتی به کار های سخت ‌تر دست یابند.
کارکرد: غذاسازهای بزرگ باید لبه های برش، بشقاب ها و اتصالات متفاوتی را بسازند. قبل از اینکه یکی را تهیه کنید، مطمئن شوید که این چیزها گنجانده شده اند یا احتمالاً می توان آن ها را به طور مستقل خریداری کرد. مخلوط کردن، برش دادن و تثبیت قطعات یکی از مهم‌ ترین موارد خسته‌ کننده و رضایت ‌بخش برای تهیه شام بدون هیچ ‌گونه آماده‌ سازی است اما با انتخاب یک غذا ساز خوب می توان کار های خود را آسان تر کرد.


تهیه وعده های غذایی حجیم


در صورتی که خانواده ‌ی بزرگی داشته باشید که به‌ طور منظم برای آن غذا می ‌پزید یا ترجیح می ‌دهید که در مجالس عصرانه صرف کنید، ممکن است متوجه شوید که یک غذاساز می ‌تواند یک رویکرد سریع و آسان برای القای حجم عظیم غذا در یک چشم به هم زدن به شما ارائه دهد.


مزیت های استفاده از غذا ساز


1. باعث صرفه جویی در زمان می شود.
شما به راحتی می توانید با استفاده از هر مینی غذاساز در زمان خود در آشپزخانه صرفه جویی کنید . از آنجایی که سرعت آن سریع است، به شما کمک می کند تا به سرعت دسته های غذا را خرد کنید. می‌ توانید به غذاساز اجازه دهید تا خرد کردن، برش و مخلوط کردن را انجام دهد. در مقایسه با زمانی که این وظایف جداگانه را انجام می ‌دهید، در زمان صرفه ‌جویی می ‌کنید. یک غذاساز به خوبی کار می کند و سریع کار می کند. این به طور قابل توجهی روند پخت و پز شما را آسان می کند، حتی زمانی که برای جمعی آشپزی می کنید. اکثر مردم از مخلوط کن برای اسموتی ها استفاده می کنند، که واقعاً منطقی است که زندگی را برای تهیه آن آسان تر کند.
2. چند منظوره است.
غذاساز همه کاره است. می توانید از آن برای برش دادن یا خرد کردن مواد خود استفاده کنید. همچنین می توانید از آن برای تهیه پوره و مخلوط کردن مواد خود استفاده کنید. هر کاری که برای انجام آن نیاز دارید، یک غذاساز می تواند آن را برای شما انجام دهد.
3. به سرعت غذا را خرد می کند.
از جمله مزایای برتر غذاساز ، توانایی آن در خرد غذا در عرض چند ثانیه است. همه کاره است و به نیازهای مختلف مانند خرد کردن، مخلوط کردن و برش کمک می کند. با غذاساز دیگر نگران دیرکردن غذا نباشید. حتی نیازی نیست هنگام درست کردن غذا ها مدت زیادی صبر کنید زیرا غذاساز می تواند در عرض چند دقیقه پوره شود.
4. آشپزی سالم را ترویج می کند.
زندگی مدرن پرمشغله غالباً همه چیز را فرا می گیرد. به جای آشپزی، مواقعی پیش می آید که در نهایت غذای از پیش بسته بندی یا فست فود شده می خریم. یک غذاساز می تواند به شما کمک کند تا همه چیز را مدیریت کنید و در عین حال آشپزی کنید و سالم بخورید. درست کردن وعده های غذایی خود به کنترل رژیم غذایی و تغذیه شما کمک می کند. غذاساز تهیه غذا را آسان می کند. در مقایسه با خرید غذا، انتخاب های سالم تری را ترویج می کند.


نتیجه گیری


غذاساز در حال حاضر یک وسیله مهم در اکثر خانه ها است. با این حال، قبل از خرید غذاساز باید یک انتخاب عالی برای آن انجام داد. غذاساز خریداری شده باید این نیاز را برآورده کند. یک غذاساز بهتر می تواند به سادگی هر وعده غذایی شما را ارزشمند کند. فواید نهایی غذاساز بی شماری وجود دارد که می توانید از آنها لذت ببرید. این به شما کمک می کند در زمان صرفه جویی کنید، دستور العمل های جدید مواد غذایی را امتحان کنید ، و پخت و پز را راحت می کند. سبک ها و مشخصات غذاسازهای زیادی وجود دارد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha