02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

بررسی انواع میکسر

ادیبه کریم پور 23 /شهریور/ 1401
بررسی انواع میکسر

بررسی انواع میکسر


برای هر کسی که به طور منظم نان و کیک می پزد، داشتن یک همزن برقی بهترین انتخاب برای ایشان است. میکسر های دارای سایز و برند های متفاوتی هستند که هنگام کار کرد به شما امکان می دهد زود تر کارهایتان را انجام دهید و از کثیف کاری و نامرتبی نجات پیدا کنید. ما در اینجا انواع میکر ها را بررسی می کنیم تا در خرید میکسر و انتخاب آن شک نداشته باشید.


انواع میکسر ها


3 نوع میکسر وجود دارد از جمله: همزن خمیری، رو میزی و تجاری عمودی وجود دارد و هر نوع میکسر مزایای منحصر به فرد خود را دارد که آن ها را به بهترین انتخاب برای کاربرد های خاص تبدیل می کند. در زیر، هر 3 نوع میکسر را بررسی می کنیم.


1. میکسر خمیر


همزن های خمیر ، که به عنوان همزن مارپیچی نیز شناخته می شوند، از یک همزن مارپیچی تشکیل شده اند که در حالی که کاسه دور آن می چرخد، ثابت می ماند. این طراحی تخصصی خمیر را با کارایی بیشتری نسبت به سایر انواع میکسر تا می کند تا اطمینان حاصل شود که ساختار مناسبی بدون کار بیش از حد روی آن ایجاد می کند و میکسر خمیرها را به بهترین همزن تجاری برای خمیر پیتزا و خمیر نان تبدیل می کند. آن ها برای موسساتی که نیاز به مخلوط کردن مقدار زیادی خمیر در یک زمان دارند ایده آل هستند. کاربرد همزن خمیری: ورز دادن، له کردن می باشد و می توانید برای تهیه پیتزا، نان، شیرینی و کلوچه استفاده کنید. همچنین بهترین انتخاب برای نانوایی ها، پیتزا فروشی ها و غذاخوری ها می باشد. یک میکسر خمیری به طور خاص برای مخلوط کردن و ورز دادن خمیر به آرامی و کارآمد طراحی شده است. یک میکسر خمیری کنترل بیشتری بر روی خمیر به اپراتورها می دهد و آن را به انتخاب ارجح برای تهیه مقادیر زیادی نان و پیتزا تبدیل می کند.


2. میکسرهای رومیزی


یک میکسر رومیزی  با یک محور افست طراحی شده است که در داخل کاسه همزن می چرخد در حالی که خود کاسه ثابت می ماند. با این ساختار، همزن شما بدون باقی ماندن قسمت هایی از مواد مخلوط نشده به تمام قسمت های کاسه می رسد. بسیاری از همزن‌های رومیزی دارای هاب خروجی برق هستند، بنابراین می ‌توانید ضمائم برش، ورز دادن و هم زدن را اضافه کنید و مواد را به بافت ‌های مختلف مخلوط کنید. با این میکسر رومیزی می توان مواد غذایی را مخلوط کنید، ورز دهید، له کنید و هم بزنید. همچنین برای تهیه فراستینگ ، سس، پوره سیب زمینی، کلوچه و خمیر و مواد کیک استفاده کنید. بهترین گزینه برای استفاده شخصی، رستوران ها و نانوایی ها می باشد. میکسر رومیزی یک همزن همه منظوره در نظر گرفته می شود زیرا کابل سیم قابل جابجایی، خمیر کوب و اتصالات قلاب خمیر انعطاف پذیری بسیار بیشتری را در اختلاط ایجاد می کند. بسیاری از همزن های رومیزی همچنین می توانند اتصالات استاندارد شماره 12 مانند چرخ گوشت و غذاساز را بپذیرند تا تطبیق پذیری میکسر را افزایش دهند. میکسرهای رومیزی می توان به راحتی روی پیشخوان یا میز کار قرار داد تا فضا را به حداکثر برساند. ایده آل برای استفاده کم تا استاندارد است. ظرفیت معمولا کمتر از 10 لیوان است.


3. میکسرهای بزرگ عمودی


یک میکسر کاتر عمودی دارای یک کاسه مخلوط کن پوشیده شده بزرگ، یک موتور اسب بخار بالا و یک همزن داخلی است که به آن امکان می دهد عملکردهای مختلفی را برای تولید سریع و انبوه انجام دهد. میکسرهای کاتر عمودی را می توان برای انجام انواع کارهای آماده سازی از جمله خرد کردن، ورز دادن، مخلوط کردن و برش، بسته به اینکه از کدام اتصال استفاده می شود، استفاده کرد. از آن ها برای پوره کردن سس ها و سوپ ها، خرد کردن گوشت های پخته، سیب زمینی و آجیل یا مخلوط کردن خمیر و مواد شیرینی پزی استفاده کنید. با این همزن بزرگ می توانید مواد غذایی را پوره کنید، خرد کنید، برش دهید، مخلوط کنید و ورز دهید و برای تهیه سس، سوپ، سالاد، خمیر و خمیر استفاده کنید. نیز بهترین انتخاب برای رستوران های با حجم بالا، کافی شاپ، سالن های غذاخوری، و امکانات تولید غذا می باشد.


سبک های میکسر


علاوه بر انواع مختلف میکسر، می توانید از سبک های مختلف نیز انتخاب کنید. باید در نظر بگیرید که می‌ خواهید میکسر خود چقدر بزرگ باشد و آن را در کجای آشپز خانه خود قرار دهید. در بیشتر موارد، میکسرهای تجاری اجزا و ویژگی های مشترکی دارند. اکثر میکسرها شامل روکش های جلو و عقب، محافظ ایمنی، اتصالات دستگاه مخلوط کن، چرخ یا اهرم بالابر کاسه، کاسه و کنترل های قدرت یا سرعت هستند. برخی از واحدها ممکن است دارای بالابر های کاسه ای برقی یا اتصالات اضافی باشند، اما به طور کلی، میکسر های تجاری به روشی مشابه عمل می کنند.
قطعات یک میکسر
ویژگی های میکسر تجاری: علاوه بر نوع میکسر، باید سیستم درایو، سرعت میکسر، اسب بخار، سیستم بالابر کاسه و ویژگی های ایمنی دستگاه را نیز در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که بهترین مدل برای نیازهای شما است.
سیستم چرخشی: میکسرها معمولاً دارای سیستم تسمه محور یا چرخ دنده هستند. در حالی که هر دو نوع برای مقابله با سختی‌ های استفاده تجاری طراحی شده‌ اند، هر دو مزایا و معایبی دارند. میکسرهای تسمه محور از یک سیستم تسمه ساده، شبیه به تسمه موتور، برای چرخاندن همزن در داخل کاسه همزن استفاده می کنند که نگهداری و تعمیر آن ها را آسان تر می کند. با این حال، ممکن است "لغزش" تسمه، یا چسبندگی ناکافی بین تسمه و درایو را تجربه کند، که نسبت سرعت سیستم میکسر را کاهش می دهد. میکسرهای چرخ دنده از یک مجموعه داخلی پیچیده از چرخ دنده ها برای جلوگیری از لغزش و تکان خوردن استفاده می کنند. دنده ها خطر لغزش سیستم محرک را از بین می برند. با این حال، هنگامی که تعمیرات مورد نیاز است، معمولا گران تر از سیستم تسمه هستند.
اسب بخار: همزن‌ های بزرگ ‌تر نسبت به مدل ‌های کوچک ‌تر موتور اسب بخار بالاتری دارند، زیرا هم ‌زمان مواد بیشتری را با هم مخلوط می‌ کنند، و همزن‌ های بزرگ ‌تر نیز برای رسیدگی به خمیر ضخیم ‌تر و سفت ‌تر (مانند خمیر پیتزا) مناسب ‌تر هستند، که به قدرت بیشتری برای مخلوط کردن نیاز دارند تا سبک ‌تر.


بالابر کاسه ای
در میکسرهای رومیزی، کاسه همزن معمولاً به یک یوغ در کناره ها یا نزدیک ستون عمودی دستگاه متصل می شود و به یکی از دو روش بالا و پایین می رود: سیستم های بالابر کاسه دستی کاسه را از طریق چرخ یا اهرم بالا و پایین می آورند. با این حال، در برخی از میکسرهای رومیزی کوچکتر، کاسه حرکت نمی کند. در عوض، کل محفظه بالایی میکسر، شامل دستگاه مخلوط کن، به عقب متمایل می شود و اجازه دسترسی به کاسه را می دهد. سیستم های بالابر برقی کاسه به طور خودکار با دکمه ها یا رابطی مشابه کاسه را بالا و پایین می کنند. این امر در میکسرهای بزرگتر با کاسه همزن بزرگتر رایج است.
سرعت میکسر
میکسرها معمولاً دارای چندین سرعت عملکرد متفاوت هستند که بر سرعت چرخش همزن (یا کاسه در مورد میکسرهای خمیری) تأثیر می گذارد. حتماً دفترچه راهنمای سازنده را بخوانید، زیرا برخی محصولات در سرعت ‌های خاص بهتر با هم مخلوط می‌ شوند و در یک میکسر رومیزی، اتصالات مختلف همزن عملکرد متفاوتی دارند. همچنین باید در نظر بگیرید که آیا میکسر به شما امکان می دهد سرعت را در حین کار تغییر دهید. برخی از مدل‌ ها به شما امکان می ‌دهند در زمان چرخش، سرعت را تنظیم کنید، که می ‌تواند تقویت بزرگی برای بهره ‌وری دستگاه باشد. به خاطر داشته باشید که همه میکسرها طوری طراحی نشده اند که تنش های مکانیکی مرتبط با تنظیم در حال چرخش را تحمل کنند. برای آن میکسرها، باید قبل از تغییر سرعت، دستگاه را خاموش کنید. این به جلوگیری از آسیب داخلی کمک می کند و ایمنی کاربر نهایی را در حین کار تضمین می کند. 

محافظ کاسه میکسر


محافظ آن یک محفظه پلاستیکی یا سیمی در اطراف بالای کاسه، از تماس دست، لباس یا اجسام خارجی با همزن در حین اختلاط جلوگیری می ‌کند و بیشتر همزن‌ ها ملزم به رعایت مقررات OSHA هستند. کارکنان شما باید خطرات کارکردن میکسر را درک کنند. به عنوان مثال، تلاش برای دور زدن محافظ با قرار دادن دست ها، انگشتان یا ظروف داخل یا زیر آن در حین کار می تواند عواقب بسیار منفی داشته باشد. پس هنگام کار کردن با میکسر، به نکات امنیتی توجه داشته باشید.


نحوه انتخاب میکسر تجاری مناسب


قبل از خرید، سه سوال اصلی وجود دارد که باید از خود بپرسید:
چه چیزی را با هم مخلوط خواهید کرد؟
انواع مختلف خمیر قوام متفاوتی دارند، و در نتیجه، هر همزن برای هر کاری مناسب نیست. به عنوان مثال ورز دادن یک دسته خمیر ضخیم و سفت، به قدرت بیشتری نسبت به مخلوط کردن مرنگ یا مایه کیک نیاز دارد. یک همزن تجاری نان و همزن خمیر پیتزا با همزن مخصوص هم زدن سفیده های ظریف تخم مرغ متفاوت است. یافتن نسبت جذب (نسبت آب تقسیم بر مقدار آرد) برای برخی از خمیرهای پرمصرف شما ، راه خوبی برای فهمیدن اینکه چه نوع همزن ممکن است به بهترین وجه نیاز شما را برآورده کند، است. هرچه میزان جذب کمتر باشد، مخلوط کردن خمیر دشوارتر خواهد بود و به نوبه خود، احتمالاً واحد شما باید قدرتمندتر باشد.


چه نوع استفاده ای از میکسر خود انتظار دارید؟
همه میکسرها برای تحمل سختی های استفاده تجاری طراحی شده اند، اما برخی از آن ها برای انواع خاصی از اختلاط بهتر از بقیه هستند. برای اطلاعات بیشتر حتماً دفترچه راهنمای سازنده را در صفحات محصول بررسی کنید. میکسر استاندارد: ایده آل برای کترینگ ها، رستوران ها و کافه هایی که خمیر نان را در خانه درست می کنند. برای خامه فرم گرفته، خمیر و گهگاهی خمیر پیتزا با سرعت کم خوب است. میکسر سنگین: ایده آل برای نانوایی های با حجم بالا، پیتزا فروشی ها و آشپزخانه های مرکزی که خمیر را به طور حرفه ای درست می کنند. برای خمیر کیک، پوره سیب زمینی، خمیر شیرینی یا پای و خمیر پیتزا مناسب است.
انواع اتصالات میکسر
برای افزایش تطبیق پذیری دستگاه می توان از لوازم جانبی میکسر استفاده کرد. بیایید در زیر به انواع اتصالات میکسر و کاربرد آن ها بپردازیم. از جمله نازل همزن تخت: همه کاره ترین اتصال میکسر برای همزن خامه و خمیر، مخلوط کردن خمیر کوکی و باقی مواد مناسب است. ضمیمه میکسر سیمی: هوا را در مخلوط های سبک و مایع ترکیب می کند. برای هم زدن و مخلوط کردن سفیده تخم مرغ، خامه و فراستینگ مناسب است. ضمیمه قلابگیر خمیر: حرکت شبیه به ورز دادن خمیر با دست است. برای خمیرهای سنگین مانند پیتزا، ماکارونی و خمیر نان بهترین است. نازل چاقوی شیرینی پزی: روغن ها و آرد را به خوبی با هم ترکیب می کند. برای مخلوط کردن خمیر پای و خمیر شیرینی دیگر مناسب است.


چگونه میکسر تجاری خود را نگهداری کنیم؟
استفاده و مراقبت صحیح می تواند به افزایش عمر میکسر شما کمک کند. برای تجربه کلی بهتر با هر میکسری که خریداری می کنید، این مراحل ساده را در ذهن داشته باشید. دستورالعمل های مناسب را برای اینکه میکسر شما چقدر محصول را تحمل می کند، دنبال کنید. ملحقات و لوازم جانبی را بردارید و بعد از هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی عبور دهید یا با دست بشویید. میکسرها باید همیشه قبل از تمیز کردن خاموش و از برق جدا شوند و هرگز دستگاه ها را در آب غوطه ور نکنید.
بعد از هر بار استفاده یا در پایان هر روز از یک پارچه مرطوب با ضدعفونی کننده برای تمیز کردن قسمت اصلی میکسر خود استفاده کنید. در طول فرآیند کارکرد با میکسر خود درگیر بمانید. آن را بدون مراقبت رها نکنید. برای به حداقل رساندن خطر شکستگی، حتماً از روغن ماشین درجه بندی مواد غذایی روی محور اتصال استفاده کنید. از تعویض سرعت خودداری کنید مگر اینکه میکسر شما به صراحت این ویژگی را داشته باشد. اگر این نکات را رعایت کنید، میکسر شما همیشه تازه و تمیز می ماند و طول عمر بیشتری را برای شما کار می کند. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha