02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهنمای خرید مخلوط کن

ادیبه کریم پور 24 /شهریور/ 1401
راهنمای خرید مخلوط کن

راهنمای خرید مخلوط کن


چه در حال تهیه اسموتی های تابستانی و چه سوپ های زمستانی باشید، مخلوط کن برای هر آشپزخانه ای ضروری است. مخلوط ‌کن‌ ها در سبک‌ ها، اندازه‌ ها و ویژگی‌ های مختلفی عرضه می ‌شوند، بنابراین انتخاب بهترین مدل می ‌تواند چالش برانگیز باشد. هنگام انتخاب مخلوط کن، نکته کلیدی این است که کدام مخلوط کن به شما امکان می دهد به اهداف آشپزی خود برسید. هنگام انتخاب مخلوط کن، باید تعدادی از عوامل را در نظر گرفت. مقدار فضایی که برای ذخیره مخلوط کن خود دارید، دستور العمل هایی که قصد تهیه آن را دارید و تعداد دفعاتی که انتظار دارید از آن استفاده کنید، همه عواملی هستند که باید هنگام انتخاب مخلوط کن مناسب در نظر بگیرید.


هنگام خرید بلندر باید به چه نکاتی توجه کنید؟


اگر به دنبال یک مخلوط کن هستید، انتخاب های بزرگی پیش روی خود دارید. گزینه ها می توانند بسیار زیاد باشند. 
1. واقعا به چه نوع مخلوط کن نیاز دارید؟
مخلوط کن های رومیزی: این یک وسیله آشپزخانه دائمی است و می توان مدت زیادی از آن استفاده کنید. اکثر آن ها سرعت های متعدد و عملکرد ساده را ارائه می دهند. آن ها نسبت به مخلوط کن های دیگر با کارایی بالا ارزان تر هستند زیرا قدرت کمتری دارند. بسیاری از مردم مخلوط کن خود را روی میز آشپزخانه نگه می دارند، بنابراین فضا باید مورد توجه قرار گیرد. مخلوط کن های رومیزی می توانند تعداد زیادی تنظیمات سرعت را داشته باشند. حتی حرفه ای ها تمایل دارند از سرعت های آهسته، متوسط، سریع یا فوق سریع استفاده کنند. ممکن است فقط به 3 تا 5 سرعت نیاز داشته باشید.
مخلوط کن های دستی: این ها مخلوط کن های دستی با کارایی بالایی هستند. می توانید از مخلوط کن دستی در قابلمه یا تابه و همچنین کاسه استفاده کنید. برای تهیه اسموتی یا پوره کردن سوپ بهترین کار را دارد. موتورهای آن ها در مقایسه با نسخه های دیگر قدرتمند نیستند. برخی از مخلوط کن های دستی بی سیم و قابل شارژ هستند تا بتوانید آن ها را در کشوی آشپزخانه قرار دهید. 


مخلوط کن های شخصی: نام گویای همه چیز است. این مخلوط کن ها برای وعده های تکی طراحی شده اند. آن ها فقط برای پاور شیک یا اسموتی در صبح هستند. بیشتر دارای ظروف یا فنجان هایی هستند که برای مخلوط کردن و نوشیدن استفاده می شوند. بسیاری از آن ها کلاهک دارند تا بتوانید اسموتی درست کنید و با خود ببرید. این مخلوط کن های کوچک معمولاً فقط 1 یا 2 سرعت دارند. آن ها در مقایسه با اکثر مخلوط کن های رومیزی ارزان هستند. اگر پخت و پز زیاد انجام می دهید، آن ها جایگزین خوبی برای مخلوط کن سنتی نیستند.
مخلوط کن با کارایی بالا: این مخلوط ‌کن ‌های درجه یک ویژگی ‌های یک همزن میز را ارائه می ‌دهند. برخلاف سایر انواع مخلوط کن، می تواند مواد سخت و نرم را خرد و مخلوط کند. برخی می توانند گندم را به آرد آسیاب کنند. دستگاه های مخلوط کن با کارایی بالا دارای موتورهای قدرتمند و قیمت بالا هستند. پایه آن ها اغلب بزرگتر از یک مخلوط کن سنتی است.


2. چه نوع مخلوط کن لازم دارید؟
نوع مخلوط کن مورد نیاز شما ممکن است به نوع کارایی مخلوط کن شما بستگی داشته باشد. مطمئنا، مخلوط کن ها برای اسموتی ها عالی هستند. اگر شما یک سرآشپز در حال آموزش هستید، یک مخلوط کن چند منظوره می خواهید که در تهیه سوپ و سس به شما کمک کند. همچنین اگر بتوان آن را خرد و آسیاب کرد عالی خواهد بود. شما نه تنها برای موتور قدرتمند بلکه برای ظرفیت بیشتر به یک مخلوط کن با کارایی بالا نیاز دارید. مخلوط ‌کن ‌های با کارایی بالا می‌ توانند به عنوان غذاساز نیز عمل کنند. برخی حتی می توانند غذا را گرم کنند. اگر یک ورزشکار هستید و می خواهید نوشیدنی های سالم بخورید. پس اسموتی های سالم میوه و سبزیجات یا شیک های پروتئینی تنها چیزهایی هستند که در مخلوط کن درست می کنید. همچنین یخ می تواند روی تیغه های مخلوط کن سخت باشد. اگر از تهیه نوشیدنی های یخ زده لذت می برید، یک مخلوط کن شخصی یا همزن کم مصرف انتخاب مناسبی نیست. یک مخلوط کن با قدرت بالا یا اگر توانایی مالی دارید یک مخلوط کن با کارایی بالا انتخاب کنید.


3. کجا آن را قرار می دهید؟
می توانید از مخلوط کن دستی در هر جایی استفاده کنید زیرا به جایی که نیاز دارید می رود. بیشتر مخلوط کن های شخصی به اندازه کافی کوچک هستند که می توانند در کمد نگهداری شوند.
مخلوط کن معمولی روی کانتر و مدل های ارتقا یافته آن با عملکرد بالا می توانند مشکل ایجاد کنند. برخی از آن ها برای قرار دادن روی میزهای آشپزخانه که دارای کابینت بالایی هستند بیش از حد بزرگ هستند. فاصله استاندارد از پیشخوان تا کابینت های بالایی 18 اینچ است. بسیاری از همزن‌ های میز ممکن است به سختی در این فضا قرار گیرند. پس باید آن را در کابیت های پایینی قراد دهید و هنگام کارکرد آن را روی زمین بگذارید.


4. به چه اندازه به یک مخلوط کن نیاز دارید؟
این ظرفیت ظرف مخلوط کن است که اهمیت دارد. ظرفیت تعداد موادی را که می توانید در ظرف یا ظرف مخلوط کن مخلوط کنید تعیین می کند. اندازه استاندارد: بیشتر ظروف مخلوط کن استاندارد (که به آن ها شیشه نیز می گویند) 48 تا 72 اونس را نگه می دارند. شما می توانید برای 6 تا 9 نفر نوشیدنی تهیه کنید. عملکرد بالا: آن ها قدرتمند تر و بزرگتر هستند. برخی از مخلوط کن های با کارایی بالا می توانند تا 145 اونس را نگه دارند. وعده های انفرادی: مخلوط کن های شخصی فقط 8 تا 20 اونس را نگه می دارند. اگر خانواده دارید یا می خواهید در آشپزخانه نوشیدنی درست کنید، به مخلوط کن های بزرگ تر فکر کنید. یک اندازه برای همه مناسب نیست. تولید کنندگان این را می دانند. به همین دلیل است که بسیاری ظروف مخلوط کن را در اندازه های بزرگتر یا کوچکتر ارائه می دهند.
5. مخلوط کن باید چه نوع تیغه هایی داشته باشد؟
این بخشی از مخلوط کن شما است که غذا را خرد می کند. ممکن است انتخاب زیادی در مورد شکل یا طرح نداشته باشید. تولید کنندگان تمایل دارند این تصمیم را برای شما بگیرند. متوجه خواهید شد که برخی از برندها فقط دو تیغه صاف دارند که در لبه به سمت بالا زاویه دارند. برخی دیگر ممکن است دارای چهار تیغه باشند که شکل تقریباً مارپیچی دارند. برخی از تیغه ها صاف هستند، در حالی که برخی دیگر بسیار تیز هستند. هر یک از این طرح‌ ها ترکیبی متفاوت از کارایی به دستگاه می ‌دهد. برخی از تیغه ها در پودر کردن مواد خشک به صورت پودر بهتر عمل می کنند. سایر طرح‌ های تیغه، جویدن غذا را بهتر انجام می ‌دهند تا قوام ابریشمی و صافی ایجاد کنند. بیشتر پیکربندی های تیغه مخلوط کن چند منظوره هستند. تیغه های فولادی ضد زنگ با کیفیت بالا بهترین مواد هستند. عملکرد بهتری ارائه می دهد و در برابر خوردگی مقاومت می کند. توجه داشته باشید که همه سازندگان مخلوط کن ظروف با تیغه های قابل جابجایی را ارائه نمی دهند. برخی از صاحبان تیغه های قابل جابجایی را ترجیح می دهند. همچنین می توان آن ها راحت تر تمیز کرد.


6. چقدر باید قدرتمند باشد؟
مردم اغلب با این سوال دست و پنجه نرم می کنند. آیا می توان یک مخلوط کن خیلی قوی خرید؟ شما به یک مخلوط کن با قدرت کافی برای پردازش آنچه می خواهید در آن قرار دهید نیاز دارید. اسموتی های میوه های نرم به قدرت یک مخلوط کن با کارایی بالا نیاز ندارند. اگر می خواهید در آینده مواد غذایی سخت تری را با مخلوط کن، خرد کنید باید به گزینه های قدرتمند تر فکر کنید. البته مخلوط کن های قدرتمند تر نیز گران تر هستند. در اینجا چند پیشنهاد محدوده قدرت وجود دارد: 300 وات: اکثر مخلوط ‌کن‌ های اولیه این رده قدرت را ارائه می ‌دهند. شما می توانید همه مواد را به جز سخت ترین مواد خرد کنید. مخلوط کردن نباید خیلی مشکل ساز باشد. 500 تا 700 وات: مخلوط کن با این قدرت می تواند سوپ ها را مخلوط کند و شما را فراتر از مایعات ببرد. بیش از 700 وات: عبور از 700 وات به شما امکان می دهد با مواد خشک کار کنید. کره بادام زمینی خود را درست کنید. دانه ها را به آرد تبدیل کنید. قدرت اضافی به این معنی است که اگر بخواهید کاوش کنید محدود نخواهید شد. همچنین به شما توانایی ساخت مقادیر زیاد را می دهد. برای این عضله اضافی هزینه بیشتری خواهید پرداخت.


7. سطح سر و صدا مهم است؟
یک تیغه تا 20000 دور در دقیقه یا بیشتر می چرخد به این معنی که با سرعت 270 مایل در ساعت می چرخد. طبیعی است که صدا تولید کند. ترکیبی از موتور، تیغه ها و مواد غذایی فرآوری شده باعث ایجاد نویز مشخصی می شود. صدای معمولی در سطح نویز بین 55 تا 60 دسی بل (dB) اتفاق می افتد. قدرت بیشتر در مخلوط کن به این معنی است که صدای آن بلندتر خواهد بود. اما مخلوط ‌کن‌ های با کارایی بالا دارای مواد با کیفیتی هستند که صدا را کاهش می ‌دهند. به دنبال تولید کنندگانی باشید که استفاده از ویژگی های جذب صدا را در محصول به کار برده اند. همه سازندگان باید بتوانند سطح صدای عملکردی دستگاه خود را به شما ارائه دهند.
8. به چه نوع تنظیماتی نیاز دارد؟
تنظیم بافت Oster Blender: برخی از ما فقط ترجیح می دهیم یک دکمه را فشار دهیم. اما دیگران خواهان کنترل دقیق هستند. برخی از تولید کنندگان این انتخاب را به ما می دهند که سرعت و قدرت را به مخلوط کن را کنترل کنیم. خرید مخلوط کن با یک سری دکمه برای سرعت باعث راحتی شما می شود. برخی از برندها با کلید زدن چرخشی به همین نتیجه می رسند. تنظیمات سرعت را انتخاب نمی کنند. آن ها نوع ترکیبی که می خواهید یا نوع غذایی که درست می کنید را انتخاب می کنند. مخلوط کن های سطح بالا دارای رابط های کنترلی پیچیده ای هستند. آن ها به شما این امکان را می دهند که توصیفات غذایی خاصی را انتخاب کنید سپس غذا را درست کنید. مواد غذایی را داخل مخلوط کن بریزید تا کار انجام شود. برخی از مخلوط کن های سطح بالا این را به یک فرآیند خودکار تبدیل می کنند. بزرگترین کاری که باید انجام دهید این است که آیا می خواهید کنترل سرعت دقیق یا دستی داشته باشید. بلندرها دارای انواع مختلفی از کنترل پنل ها هستند. برخی از دکمه ها و سوئیچ ها دارای ویژگی هستند. برخی دیگر دارای شماره گیری یا حتی صفحه لمسی هستند. برخی از مخلوط کن ها دارای نمایشگر دیجیتال هستند. این ها روش هایی هستند که می توانید با مخلوط کن خود کار کنید. بسیاری از افراد دریافتند که 3 تا 5 سرعت کافی است. اگر گزینه های بیشتری می خواهید، کنترل استثنایی بیشتری روی سرعت خواهید داشت.


9. تمیز کردن آن چقدر آسان است؟
اکثر سازندگان مخلوط کن دارای ظروف و تیغه هایی هستند که قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند. اما همه ماشین‌ های ظرفشویی نمی ‌توانند ظرف‌ های بلندر با ظرفیت بزرگ ‌تر را در خود جای دهند. قبل از انتخاب مخلوط کن از محدودیت های ماشین ظرفشویی خود مطمئن شوید. بسیاری از افراد ترجیح می دهند شیشه های مخلوط کن خود را با دست بشویید. اگر این مسیر را می روید مراقب تیغه ها باشید. برخی از مخلوط کن های با کارایی بالا می توانند خود را تمیز کنند. آب و صابون ظرف مایع را اضافه کنید و بگذارید بماند. یک آبکشی سریع، دستگاه را تمیز می کند. نمای بیرونی را فراموش نکنید. هر بار که از آن استفاده می کنید، ظرف، تیغه ها و درب آن را تمیز می کنید. بقیه مخلوط کن نیاز به پاک کردن گهگاهی دارد. پایه های مخلوط کن با نمای بیرونی صاف و کمترین شکاف نگهداری آسان تر خواهد بود.
10. نکات امنیتی درب
ممکن است چیز عجیبی به نظر برسد که باید در نظر گرفت. اما ضروری است. درب مخلوط کن محکم است و از ریختن غیر ضروری جلوگیری می کند. چیزی که شما درست می کنید ممکن است داغ باشد. به خاطر داشته باشید که یک مخلوط کن با کارایی بالا، محتویات را به اندازه کافی سریع می کند تا با اصطکاک گرم شود. اکثر درب های مخلوط کن دارای یک کلاه قابل جابجایی هستند که در مرکز درب قرار دارد. این به شما امکان می دهد در حین مخلوط کردن مواد را وارد کنید. همچنین به یکسان کردن فشاری که ممکن است هنگام پردازش غذا ایجاد شود کمک می کند.


11. قیمت و بودجه
قدرت، دوام و مواد با کیفیت هزینه را تعیین می کند. اگر قصد دارید از آن فقط برای تهیه اسموتی استفاده کنید، معمولاً یک مخلوط کن ارزان قیمت کافی است. مارک های گران قیمت تر، تطبیق پذیری را همراه با قدرت ارائه می دهند. می توانید خمیر را ورز دهید، ادویه ها را آسیاب کنید و کره های آجیل درست کنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha