02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

بررسی انواع مخلوط کن ها

ادیبه کریم پور 26 /شهریور/ 1401
بررسی انواع مخلوط کن ها

بررسی انواع مخلوط کن ها


از سوپ گرفته تا شیک و اسموتی، یک مخلوط کن خوب فرصت های زیادی را برای هر سرآشپز خانگی باز می کند. تعداد چیزهایی که می توانید با مخلوط کن درست کنید. بسیار زیاد است. تعداد مخلوط کن های موجود در بازار زیاد است و در بین گزینه های خود تنوع زیادی پیدا خواهید کرد. همچنین هنگام خرید، وات را در نظر بگیرید. وات نشان می دهد که موتور مخلوط کن چقدر برق مصرف می کند، اما این قدرت تولید شده توسط موتور است که عملکرد را ایجاد می کند.  همچنین تعداد سرعت روی مخلوط کن را در نظر بگیرید. یک مخلوط کن شخصی تک سرعته می تواند آب میوه ها را مخلوط کرده و سوپ را هم بزند، در حالی که یک مخلوط کن با سرعت بالا ممکن است خمیر را ورز داده و سبزیجات را خرد کند. اگر به دنبال بهترین مخلوط کن برای اسموتی هستید، مدلی با حالت اسموتی و کوچک خریداری کنید. شیشه های مخلوط کن پلاستیکی سبک وزن هستند و به شما امکان می دهند مواد تشکیل دهنده خود را مشاهده کنید، اما می توانند بوی غذا را به مرور جذب کنند یا در هنگام خرد کردن یخ خراشیده شوند. شیشه های مخلوط کن شیشه ای و شفاف به شما امکان می دهد ببینید داخل آن چه اتفاقی می افتد. ظروف فولادی ضد زنگ بسیار بادوام هستند، اما در حین مخلوط کردن، نمی توانید داخل آن ها را ببینید. ظروف بسیار بزرگ در برخی مدل ها برای استفاده حرفه ای یا خانواده های بزرگ عالی هستند. برخی از مخلوط ‌کن ‌ها به گونه‌ ای طراحی شده‌ اند که بی ‌صداتر از بقیه کار می‌ کنند، که برای خانواده‌ هایی که نوزاد دارند یا کسانی که از وسایل پر سر و صدا خوششان نمی ‌آید، یک امتیاز مثبت است.


انواع مخلوط کن


چهار نوع مخلوط ‌کننده اصلی وجود دارد که هر کدام به طور منحصربه ‌فردی برای اهداف خاصی مناسب هستند.


مخلوط کن معمولی


مخلوط کن ارزانی برای برخی از مصرف کنندگان است، یک مخلوط کن معمولی به خوبی کار می کند. این ها معمولاً در محدوده قیمت کمی قرار می گیرند و تنظیمات کمی را برای استفاده های مختلف ارائه می دهند. مخلوط ‌کن ‌های معمولی آن دوام را که مدل‌ های سطح بالاتر انجام می ‌دهند ارائه نمی کنند و برخی از کارهای سنگین ‌تر را که برخی از مصرف‌ کنندگان دوست دارند مخلوط‌ کن‌ هایشان انجام دهند، انجام نمی ‌دهند، اما برای تهیه سوپ ‌ها، نوشیدنی ها یا اسموتی مناسب است. به خاطر داشته باشید، اگر از یک مخلوط کن معمولی استفاده می کنید، سعی کنید از آن برای مخلوط های غلیظ تر استفاده کنید، مانند کره آجیل یا سعی کنید تکه های بزرگتر محصول را بدون برش دادن آن ها مخلوط کنید، احتمالاً به سرعت آن را فرسوده می کند یا بلافاصله می شکند.


مخلوط کن های رومیزی


مخلوط ‌کن ‌های رومیزی بسیاری از کارهای آشپزخانه را انجام می ‌دهند: خرد کردن یخ برای نوشیدنی ‌های یخ‌ زده، پودر کردن آجیل به صورت خامه‌ ای، مخلوط کردن شیک ‌های پروتئینی، خرد کردن سبزیجات برگ‌ دار و بسیاری موارد دیگر. ظروف قابل شستشو در ماشین ظرفشویی می توانند به شکل کوزه یا سطل مانند باشند و از پلاستیک، شیشه یا فولاد ضد زنگ ساخته شده باشند. برای به حداکثر رساندن فضای پیشخوان خود، مطمئن شوید که مخلوط کن انتخابی زیر کابینت شما قرار می گیرد. مخلوط کن های رومیزی معمولا دارای موتورهای وات بالا، سرعت های چندگانه و تیغه های فولادی ضد زنگ هستند. گزینه ها می توانند شامل عملکردهای از پیش تعیین شده، پایه های وزن دار برای جلوگیری از لغزش، تقویت توربو و کنترل های آنالوگ یا دیجیتال باشند. بسیاری از آن ها در رنگ ها و سبک های مختلف برای تکمیل دکوراسیون آشپزخانه شما عرضه می شوند. مدل های رومیزی اغلب بهترین مخلوط کن برای تهیه اسموتی هستند. آن ها معمولاً به اندازه کافی قدرتمند هستند که سبزیجات و میوه ها را مایع کنند، بنابراین نتیجه عاری از پالپ، دانه ها و تکه های برگ است. وقتی از کرفس، اسفناج یا سایر سبزیجات برگ دار استفاده می کنید، این ها یکی از بهترین مخلوط کن ها برای آب گیری و تهیه اسموتی های سبز هستند.


مخلوط کن های دستی

مخلوط کن های غوطه وری نیز نامیده می شوند، مخلوط کن های دستی مستقیماً در یک ظرف استفاده می شوند. این ابزارهای گرز شکل با فنجان های مخلوط کن، لیوان، کوزه یا پارچ های ترکیبی عرضه می شوند. آن ها معمولاً به اندازه مدل های رومیزی قدرتمند نیستند و اکثر آن ها یک یا دو سرعت دارند. برخی از این مدل ها دارای کنترل های از پیش تعیین شده برای خرد کردن، مخلوط کردن، ضربان دادن و درست کردن اسموتی هستند، در حالی که برخی دیگر از پیوست ها برای کارهای مختلف استفاده می کنند. مخلوط کن های غوطه وری مقرون به صرفه کارهای اولیه را انجام می دهند. طراحی ارگونومیک می تواند انتخاب خوبی برای کاربران باشد. مخلوط کن های غوطه ور در رنگ های اصلی در بازار موجود هستند و اکثر آن ها دارای قطعات قابل جدا شدن و قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند. 


مخلوط کن های ترکیبی و غذاساز


در حالی که غذاسازها برای غذاهای جامد عالی هستند، مخلوط کن ها برای نوشیدنی ها و اسموتی ها خوب هستند. ترکیب این دو به شما یک وسیله آشپزخانه همه کاره و صرفه جویی در فضا می دهد. برخی از مخلوط کن ها و غذاسازها با شیشه ها یا کاسه هایی در اندازه های مختلف برای مصارف مختلف عرضه می شوند. اکثر آن ها دارای قطعات قابل جابجایی هستند که قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند. ویژگی‌ های پالس در برخی مخلوط ‌کن ‌های ترکیبی به شما کنترل بیشتری بر کارهای آماده‌ سازی غذا می ‌دهد.


مخلوط کن های تجاری


اگر حجم زیادی غذا تهیه می کنید یا یک تجارت را اداره می کنید، ممکن است به یک مخلوط کن تجاری نیاز داشته باشید. مدل های طراحی شده برای کاهش سر و صدا برای کافی شاپ ها، رستوران ها و سایر موسسات ایده آل هستند. مخلوط کن های تجاری با شیشه های بسیار بزرگ یا ظروف متعدد، به سرعت دسته های بزرگ غذا یا نوشیدنی را پردازش می کنند. درپوش‌ هایی با مراکز قابل جابجایی به شما امکان می ‌دهند هنگام آب‌ گیری یا مخلوط کردن مواد بیشتری اضافه کنید، و موتورهای با وات بالا طوری طراحی شده‌اند که کارآمد و سریع کار کنند. 


مخلوط کن های شخصی یا تک سرو


مخلوط کن های شخصی برای وعده های کوچک یا تکی طراحی شده اند. در حالی که اکثر آن ها فقط یک سرعت دارند، برخی عملکردهای ترکیبی از پیش تعیین شده برای انجام کارهایی مانند آسیاب کردن، خرد کردن یا ضربان دادن دارند. بهترین مخلوط کن شخصی شما ممکن است مخلوط کن با ظرف مخلوط کن باشد که به عنوان یک فنجان مسافرتی یا ظرف نگهداری عمل می کند. این مخلوط کن های صرفه جویی در فضا به راحتی قابل نگهداری، سبک وزن و معمولا مقرون به صرفه هستند. آن ها همچنین برای سفرها عالی هستند، با درب هایی که به شما امکان می دهند مستقیماً از فنجان مخلوط کن بنوشید. اکثر فنجان ها در جای نوشیدنی ماشین جا می شوند. 


مخلوط کن برای خرد کردن یخ


اگر می ‌خواهید یخ را خرد کنید، میوه‌ های یخ‌ زده را برای اسموتی‌ ها خرد کنید یا برای نوشیدنی‌ های یخ‌ زده یخ خوب درست کنید، به دنبال یک مخلوط ‌کن با موتور قدرتمند باشید. به طور معمول، یک مخلوط کن برای خرد کردن یخ به موتوری نیاز دارد که بین 1000 تا 1500 وات کار کند. برخی از مدل ها به طور خودکار خاموش می شوند تا موتور خنک شود و از گرم شدن بیش از حد جلوگیری شود. سرعت های چندگانه یا عملکردهای از پیش برنامه ریزی شده به شما این امکان را می دهد که خرد کردن یخ را با تنظیمات پایین تر شروع کنید، که برای تیغه ها راحت تر است، سپس با جدا شدن یخ سرعت را افزایش دهید. به دنبال ظرفی با ضربه بالا باشید که ترکیب آن را در سرعت های بالا، تیغه های سنگین، پایه های لاستیکی یا پایه ای محکم برای پایداری ایمن کند. ظرف مخلوط کن باید درب محکمی داشته باشد که در حین مخلوط کردن از بین نرود. اگر پذیرایی می کنید، یک مخلوط کن با پارچ با ظرفیت بالا در نظر بگیرید تا بتوانید همزمان مایعات و یخ اضافه کنید و از مهمانان زیادی پذیرایی کنید. مخلوط ‌کن ‌های کوچک یخ‌ شکن برای تهیه نوشیدنی ‌های تک ‌نفره ایده‌آل هستند. ظروف پهن باعث می شود یخ به طور مداوم حرکت کند، برخلاف ظروف باریکی که ممکن است نیاز به توقف مخلوط کن و حرکت دادن یخ با کاردک داشته باشند.


مخلوط کن های کوچک


مخلوط کن های کوچک برای آشپزخانه های کوچک و اتاق های خوابگاه ایده آل هستند. بهترین مخلوط کن کوچک ممکن است فقط یک، دو یا سه سرعت داشته باشد، اما استفاده از آن باید آسان باشد و موتور قدرتمندی داشته باشد که بتواند دسته های محدودی از سوپ، سس، سس و نوشیدنی درست کند. اکثر مخلوط‌ کن‌ های کوچک برای مخلوط کردن مایعات داغ یا برای مدت طولانی کار نمی ‌کنند، مانند زمانی که چندین نوشیدنی برای مهمان درست می ‌کنید. برخی از مخلوط کن های جمع و جور عملکردهای ترکیبی یا ضربان دار از پیش تعیین شده دارند و می توانند کارهایی مانند تهیه اسموتی، چرخ کردن گیاهان، پوره کردن میوه ها، خرد کردن سبزیجات و مخلوط کردن آب میوه ها را انجام دهند. مدل هایی با لیوان های مسافرتی درب دار و نی های قابل استفاده مجدد در بازار موجود است.


بلندرهای قابل حمل و بلندرهای اقتصادی


بهترین مخلوط کن قابل حمل برای نیازهای شما ممکن است یک مدل تک وعده ای باشد که می توانید از آن برای تهیه اسموتی صبحانه، انداختن در کیف ورزشی خود یا رفتن به یک سفر جاده ای استفاده کنید. به دنبال مخلوط کن کوچکی باشید که به راحتی با قطعات قابل شستشو در ماشین ظرفشویی تمیز شود. برخی از مخلوط کن های فشرده دارای موتورهای با وات بالا هستند که می توانند میوه ها، آجیل ها و سبزیجات را مخلوط کنند. اگر می خواهید نوشیدنی های یخ زده درست کنید به مدلی با قدرت کافی برای خرد کردن یخ نیاز دارید. یک مخلوط کن قابل حمل که با فنجان یا ظروف در اندازه های مختلف ارائه می شود، می تواند مفید باشد. می توانید برخی از ظروف را در خانه بگذارید و فقط آنچه را که نیاز دارید با خود ببرید. یک مدل با کنترل های LED در شرایط کم نور، مانند زمانی که در حال کمپینگ هستید، مفید است. اگر به دنبال بهترین مخلوط کن برای شیک های پروتئینی هستید، یک مخلوط کن شخصی یا قابل حمل با فنجان و درب مسافرتی انتخاب خوبی است. این مخلوط‌ کن ‌ها همچنین به اندازه‌ ای سبک هستند که می‌ توانند به دفتر کار ببرند و به اندازه‌ای کوچک هستند که در کشو قرار بگیرند. مخلوط کن های مقرون به صرفه ممکن است با غذاهای فیبری، آجیل و سایر مواد سفت مشکل داشته باشند و ممکن است مانند مدل های دیگر دوام نداشته باشند. اما اگر آن ها را زیاد کار نکنید و در درجه اول برای نوشیدنی یا سوپ از آن ها استفاده کنید، می توانند کار خوبی انجام دهند.


مخلوط کن نوشیدنی منجمد


وقتی در حال خرید بهترین مخلوط کن برای نوشیدنی های یخ زده هستید، به دنبال مدلی باشید که یخ خوب با بافتی صاف و بدون تکه یا چیپس درست می کند. برخی از مخلوط ‌کن ‌های یک ‌سرعته مخصوصاً برای تهیه نوشیدنی‌های طراحی شده ‌اند و دارای ظروف با درب و دهانه ‌های آسان‌ ریزی هستند. مخلوط کن های نوشیدنی منجمد در رنگ های سرگرم کننده با برند های محبوب موجود است.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha