02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه نگهداری از سرخ کن ها

ادیبه کریم پور 19 /شهریور/ 1401
نحوه نگهداری از سرخ کن ها

نحوه نگهداری از سرخ کن ها


دانستن اینکه چگونه یک سرخ کن عمر طولانی تری داشته باشید، می تواند سال های گرانبهایی را به دستگاه مورد علاقه شما اضافه کند. بهترین سرخ ‌کن ‌ها نتایج خوشمزه ‌ای را در ظرفی پس از غذا ایجاد می‌ کنند، اما با استفاده مداوم، به‌ طور اجتناب ‌ناپذیر نشانه ‌هایی از ساییدگی، مشکل برای عملکرد یا توقف کامل کار را نشان می ‌دهند. خبر خوب این است که مراحلی وجود دارد که می توانید برای کمک به بهبود طول عمر سرخ کن های خود انجام دهید، بنابراین می توانید به تهیه برخی از بهترین دستور العمل های سرخ کن ها ادامه دهید. برخی از این تغییرات نیاز به تلاش کمی دارند و هر صاحب سرخ کن باید از آن ها آگاه باشد. در اینجا 7 روش وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید سرخ کن خود را طولانی تر کنید. 


7 راه برای ماندگاری بیشتر سرخ کن بدون روغن


1. آن را تمیز نگه دارید: این بسیار بیشتر از شستن سبد است. هر سرخ کن بدون روغن با استفاده منظم به تمیزی کامل نیاز دارد تا ظاهری زیبا داشته باشد. در غیر این صورت، چربی و بقایای آن در داخل جمع می شود که منجر به بوی ناخواسته و خطرات سوختگی می شود. دانستن نحوه تمیز کردن صحیح سرخ کن هوا ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما زمانی که بدانید چه کاری انجام می دهید بسیار ساده است و فقط به چند محصول خانگی و مقداری مایع نیاز دارد. به یاد داشته باشید که هرگز محفظه اصلی سرخ کن بادی خود را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید و هنگام تمیز کردن قطعات از پدهای فلزی استفاده نکنید. این کار به نسوز آن آسیب می رساند.   
2. هر چیزی را داخل سرخ کن نپزید: در حالی که سرخ کن های هوا دستگاه های همه کاره هستند، چیزهایی وجود دارد که هرگز نباید در سرخ کن بادی قرار دهید . این می تواند از ذوب پنیر، که می تواند انواع مشکلات پاکسازی را ایجاد کند، تا چاشنی شل که می تواند به عنصر گرمایش دمیده شود، متغیر باشد. با اطمینان از پختن مواد مناسب و پر کردن سبد به میزان مناسب، می توانید به دوام بیشتر سرخ کن بدون روغنی خود کمک کنید. بارگذاری بیش از حد سبد منجر به پخت ناهموار می شود زیرا هوا نمی تواند گردش کند. بهتر است غذا های کوچکتری را در سرخ کن هوا بپزید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
3. به آن فضایی برای تهویه بدهید: در نظر بگیرید که سرخ کن هوای خود را کجا روی میز خود قرار داده اید و مطمئن شوید که فضایی برای تنفس دارد. هر سرخ کن هوا دارای منافذی است که به خنک شدن دستگاه کمک می کند و اگر فضای کافی نداشته باشد هنگام پخت بیش از حد گرم می شود. برای راهنمایی در مورد مقدار فضایی که باید به سرخ کن هوا بدهید به کتابچه راهنمای خود مراجعه کنید و به یاد داشته باشید که در هر طرف باید فضایی وجود داشته باشد. سطحی که روی آن می پزد نیز باید صاف، یکدست و پایدار باشد. 


4. لوازم جانبی را به جای کامل تعویض کنید: اگر به سبد سرخ کن بادی خود آسیب رسانده اید، یا به تازگی آن را گم کرده اید، به یاد داشته باشید که لوازم جانبی گاهی اوقات قابل تعویض هستند. به جای دور انداختن همه چیز، ابتدا بررسی کنید که آیا برند جایگزینی را ارائه می دهد که می توانید برای صرفه جویی در هزینه خریداری کنید. علاوه بر سبدها، برندها می توانند قفسه های جایگزین و سایر لوازم جانبی را نیز ارائه دهند، بنابراین حتماً موارد موجود را بررسی کنید. 
5. آن را به ‌درستی نگهداری کنید: اگر سرخ ‌کننده هوای خود را بین دو بار در کمد قرار دهید، می ‌توانید مطمئن باشید که توسط وسایل و ظروف دیگر ضربه خورده و خراشیده می‌شود. یک فضای مشخص برای آن در کمد خود ایجاد کنید و کابل را از هر چیزی تیز محافظت کنید. از طرف دیگر، همیشه می ‌توانید آن را روی نمایش بگذارید، فقط مطمئن شوید که بیرون را به طور منظم تمیز کنید. 
6. مراقب کابل باشید: هنگام استفاده، مطمئن شوید که کابل روی سرخ کن هوا فشار داده نشده است. هنگام پخت و پز در دماهای بالا، بیرون می تواند بسیار داغ شود زمانی که از سرخ کن های روغنی استفاده می کنید، ممکن است دمای بیرونی را تا 278.3 درجه فارنهایت مشاهده کنید. اگر کابل در برابر این دما فشار داده شود، می تواند به بدنه و سیم کشی داخلی آسیب برساند. بنابراین، مطمئن شوید که کابل خود را از این خطر دور نگه دارید. همیشه می توانید از کابل کش برای کنترل هر گونه اضافی استفاده کنید. 
7. از ظروف فلزی استفاده نکنید - سبدهای سرخ کن هوا دارای روکش نچسب هستند که به این معنی است که اگر از ظروف فلزی استفاده کنید به آن آسیب خواهید رساند. همین امر را می توان در مورد استفاده از آبشکن های فلزی در هنگام نظافت نیز بیان کرد. 


سرخ کن های روغنی


سرخ کن های سنگین می توانند برای سال های آینده به آشپزخانه تجاری شما خدمت کنند. انواع سرخ کن و پیکربندی مشعل می تواند برای بسیاری از قسمت های منوی شما مناسب باشد. برای افزایش عمر و کارایی سرخ کن های عمیق خود به نگهداری مناسب نیاز دارید. درست مانند سایر تجهیزات آشپزخانه شما، سرخ کن عمیق شما نیاز به مراقبت دارد. در اینجا یک راهنمای کامل برای کمک به شما وجود دارد.


مزایای نگهداری از سرخ کن ها


سرخ کن روغنی شما بهترین دوست شما در تهیه غذاهای مختلف مانند چوب موزارلا، حلقه های پیاز و بال مرغ است. چه در حال مدیریت یک آشپزخانه کوچک و چه بزرگ باشید، تمیز کردن کامل سرخ کن شما دارای این مزایا است.
طول عمر بیشتر: تجهیزاتی که به طور منظم نگهداری می شوند می توانند کیفیت مطلوب خود را حفظ کرده و حتی طول عمر خود را افزایش دهند. از طریق تمیز کردن و نگهداری مناسب، سرخ کن عمیق شما برای مدت طولانی کارایی خواهد داشت. لایه های روغنی و چسبنده می توانند بر عملکرد کلی سرخ کن شما تأثیر بگذارند. این عناصر به مواد خورنده تبدیل می شوند و به سرخ کن شما آسیب جدی وارد می کنند. کشف روش‌ های موثر برای شستشوی آن ها می‌تواند سرخ ‌کن شما را برای سال‌ ها در شرایط کارکرد خوبی نگه دارد.
کیفیت غذا را حفظ کرد: هدف اصلی شما ارائه مواد غذایی با کیفیت بالا و خوش طعم به خانواده و دوستانتان است. اگر سرخ کن شما به درستی نگهداری نشود، می تواند کیفیت ظروف شما را به خطر بیندازد. چک کردن منظم سرخ کن شما می تواند خطر چربی، لایه های چسبناک و سایر عناصر ناخواسته را که می تواند بر طعم غذاهای شما تأثیر بگذارد، کاهش دهد. شما نمی خواهید چوب های موزارلای خود را به دلیل وجود تکه های غذای نادیده گرفته شده در زیر سبد سرخ کن خود طعمی شبیه پیاز بدهید. پس همیشه سعی کنید سرخ کن خود را تمیز کنید.


نکاتی در مورد نحوه نگهداری از سرخ کن تجاری


سرخ کردن حلقه های پیاز خیس و بال مرغ کسل کننده هستند. بهترین سرخ کن تجاری برای طعم دادن به غذاهای شما و طعم بی نظیری در بازار های جهان عرضه می شود. با این حال، نگه داری نامنظم می تواند بر طعم و تردی که می خواهید در غذا های سرخ شده خود به دست آورید، تأثیر بگذارد. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند سرخ کن تجاری خود را بازرسی و نگهداری کنید.
حداقل هفته ای یکبار نظافت فشرده را انجام دهید: در حالی که کارکنان آشپزخانه شما هر از گاهی فضای کاری تمیزی را حفظ می کنند، هفته ای یک بار تمیز کردن فشرده را برنامه ریزی کنید تا سرخ کن تجاری شما در شرایط عالی بماند. سطح زیر میز یا کف سرخ کن خود را بررسی کنید تا ببینید آیا تکه های غذا و باقی مانده های دیگر تشکیل شده است یا خیر. سبد خود را بردارید و تمام روغن های استفاده شده را از سرخ کن دور بریزید. سبد را با مایع ظرفشویی بشویید و با آب گرم بشویید. همچنین ممکن است بخواهید دیوارهای خود را تمیز کنید تا از تجمع چربی جلوگیری کنید.
بررسی های حرفه ای: کارکنان آشپزخانه شما احتمالاً پس از استفاده از تمیز بودن همه چیز اطمینان حاصل می کنند، اما بازرسی های ماهانه باید انجام شود. از یک بازرس حرفه ‌ای برای بررسی سیم‌ کشی ‌ها، سیم‌ های سرخ ‌کن عمیق یا وجود نشتی که باید رفع شود، استفاده کنید. یک بازرس قابل اعتماد را استخدام کنید که بتواند سرخ کن تجاری شما را در شرایط کاری خوب نگه دارد تا از هرگونه درگیری در آینده جلوگیری شود. بازرسان حرفه ‌ای می ‌توانند مشکلاتی را ببینند که شما و کارکنان آشپزخانه ‌تان ممکن است متوجه آن نباشید. نه تنها به شما کمک می کند آشپزخانه خود را تمیز و ایمن نگه دارید، بلکه شما را از هزینه های بالقوه نیز نجات می دهد.
سرخ کن عمیق خود را حداقل هر شش ماه یکبار بجوشانید. هنگامی که به طور منظم از سرخ کن تجاری خود استفاده می کنید، چربی ها ایجاد می شوند. سرخ کن عمیق خود را هر از چند گاهی بجوشانید تا این باقیمانده ها از عناصر گرمایشی و مخزن شما پاک شود. این رسوبات می توانند باعث خوردگی شوند و بر عملکرد کلی تجهیزات شما تأثیر بگذارند. اگر به طور منظم سرخ ‌کن خود را بجوشانید، روغن ماندگاری بیشتری خواهد داشت، به این معنی که می‌ توانید از هزینه‌ های جایگزینی صرفه‌ جویی کنید. تمام روغن را خالی کرده و با استفاده از میله تمیز کننده سرخ کن ، تکه های غذای باقی مانده را بردارید. سرخ کن عمیق را با آب داغ بشویید تا چربی تخلیه نشده، از بین برود و سپس آن را با آب سرد پر کنید. یک سرخ کن با چربی عمیق اضافه کنید و آن را حدود 20 دقیقه بجوشانید و سپس آن را به آرامی آبکش کنید. کناره ها، بالا و گوشه های سرخ کن را با برس تمیز کنید سپس آن را کاملا آبکشی کنید. پس از جوشاندن، روغن جدید بریزید و سرخ کن شما آماده استفاده مجدد است. این مرحله مهم است تا غذاهای سرخ شده شما طعم خوب و ترد خود را حفظ کنند.


لایه چسبنده را با استفاده از جوش شیرین و سرکه جدا کنید. جوش شیرین هرگز به عنوان یک عامل تمیز کننده شکست نمی خورد. و این یک پاک کننده عالی است که به شما کمک می کند غذا های چسبنده سرسخت را در سرخ کن تجاری خود پاک کنید. مقدار کافی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. قسمتی از قسمت های چرب شده را با استفاده از اسفنج بمالید. وقتی تمام قسمت های چرب شده با جوش شیرین پوشانده شد، اجازه دهید حدود 10-15 دقیقه بماند. آن را با یک پارچه یا اسفنج تمیز پاک کنید و قبل از اینکه آن را با آب بشویید، بررسی کنید که آیا هنوز لایه های چسبنده باقی مانده است یا خیر. جدا از جوش شیرین، سرکه نیز یک پاک کننده موثر برای سرخ کن های عمیق تجاری است. هنگام تمیز کردن سبد سرخ کن خود می توانید از ترکیب سرکه و آب یا سرکه و جوش شیرین استفاده کنید. آن را با محلول خیس کنید و قبل از شستشو با آب آن را با یک اسفنج بشویید تا کاملا تمیز شود. از طریق این روش می توانید از شر هر عنصری که می تواند روغن شما را مخلوط کرده و طعم غذای شما را تحت تاثیر قرار دهد خلاص شوید.


اقدامات پیشگیری از آتش سوزی برای سرخ کن های عمیق


سرخ کن های عمیق حاوی مقدار زیادی روغن هستند، بنابراین یک حرکت اشتباه می تواند باعث آتش سوزی شود. هنگام سرخ کردن کالاهای منجمد، ابتدا آن ها را آب کنید. روغن داغ بیش از حد همراه با آب می تواند باعث پاشش شدید و آتش سوزی شود. مانند اجتناب از ریختن آب روی سرخ کن خود در صورت آتش سوزی ناگهانی. آب یک عنصر بسیار خطرناک در هنگام سرخ کردن عمیق است. همچنین، سرخ کن تجاری خود را روی یک سطح صاف و پایدار قرار دهید تا روغن خطر ریزش نداشته باشد. به کنترل ترموستات نیز توجه داشته باشید. اگر سرخ کن شما ندارد، توصیه نمی شود آن را بدون مراقبت رها کنید. واحد هایی که فاقد کنترل ترموستات هستند به گرمایش ادامه می دهند تا زمانی که در صورت عدم نظارت صحیح، آتش بگیرد. در نهایت، یک بازرس حرفه‌ ای استخدام کنید تا سیم‌ کشی و سیم ‌های دستگاه ها را بررسی کند و تشخیص دهد که آیا همه چیز در بهترین حالت است. سیم های قدیمی و فرسوده می توانند باعث اتصال کوتاه شوند که می تواند منجر به آتش سوزی شود.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha