02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

قبل از خرید سرخ کن ها باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ادیبه کریم پور 16 /شهریور/ 1401
قبل از خرید سرخ کن ها باید به چه نکاتی توجه کرد؟

قبل از خرید سرخ کن ها باید به چه نکاتی توجه کرد؟


تکنولوژی و وسایل آشپزخانه زندگی را آسان می کنند و یکی از این وسایل محبوب سرخ کن هوا است. در حالی که این دستگاه عجیب و غریب به طور گسترده در آشپزی تجاری و خانگی استفاده شده است. اگر از طرفداران غذاهای لذیذ سرخ شده، کبابی یا گریل شده هستید و قصد خرید سرخ کن را دارید، قبل از انتخاب، مزایا و معایبی را بیان کرده ایم که باید در نظر بگیرید. سرخ کن ها اساساً وسیله ‌ای است که مانند یک مایکروفر عمل می ‌کند، جایی که غذا در هوای گرم پخته می ‌شود، که باعث می ‌شود با روغن یا بدون روغن ترد شود. سرخ کن بدون روغن از فن به عنوان مکانیزم گرمایش استفاده می کند که غذا را در هوای گرم داخل سینی می پزد. حرکت سریع هوا باعث پختن غذا از داخل می شود که آن را بسیار بهتر از اجاق های مایکروویو می کند. گرمای زیاد و هوای داغ باعث کاهش زمان پخت و ترد شدن غذا می شود. در اینجا چند مزایا و معایب وجود دارد که باید قبل از خرید این لوازم آشپزخانه در نظر بگیرید. این دستگاه آشپزخانه هوشمند نه تنها می تواند غذاهای مورد علاقه شما را با هوا سرخ کند، بلکه می تواند استیک، ماهی و گوشت را کباب کند، کیک، کلوچه بپزد و غذاهای مورد علاقه شما را مانند تنور کباب کند، که آن را به یک وسیله عالی تبدیل می کند. شما از علاقه مندان به آشپزی هستید یا فقط می خواهید زمان آشپزی خود را کاهش دهید. همچنین سرخ کن های روغنی با روغن زیاد و یک سبد که غذا را در روغن زیاد سرخ و ترد می کند. قبل از خرید انواع سرخ کن ها باید به چند نکته تئجه داشته باشید. 


ویژگی های سرخ کن


مشتریان قبل از خرید باید به ویژگی هایی که سرخ کن هوا دارد نگاه کنند. برخی از سرخ کن های هوا دارای ویژگی های اساسی مانند تایمر و کنترل دما هستند. همچنین، برخی از سرخ کن ها با ویژگی های از پیش بارگذاری شده مانند حالت پخت استیک وجود دارند. حالت سیب زمینی سرخ کرده، گیاهی. دکمه کیک و غیره را نیز دارند. بنابراین مشتری باید با بسته شدن خودکار دکمه ای که اجازه می دهد سرخ کن پس از خاموش شدن تایمر خاموش شود، به سرخ کن نگاه کند. بنابراین، اگر می خواهید غذا های مختلفی را در سرخ کن درست کنید، باید به ویژگی های بسیار مهم توجه کنید.


اندازه و ظرفیت


سرخ کن ها اندازه های مختلفی دارند. قبل از خرید سرخ کن ، از قبل باید بدانید که آن را در کجای آشپزخانه قرار دهید. این ماشین ‌ها مقداری فضای پیشخوان را اشغال می ‌کنند، بنابراین پاک کردن مکانی برای آن ها بهترین کار است. همیشه به خاطر داشته باشید که سرخ کن ها با برق کار می کنند و باید آن ها را در نزدیکی یک پریز قرار دهید تا کار کنند. ظرفیت سرخ کن بر اساس ظرفیت تحمل آن است. آن ها در طیف وسیعی از سرخ کن های کوچک (حدود 1-2 لیتر)، سرخ کن های متوسط (حدود 1.8-2.5 لیتر)، تا سرخ کن های بزرگ (حدود 5 لیتر و بالاتر) عرضه می شوند. اگر قصد ندارید مرغ ها را کامل سرخ کنید یا غذای کامل را در سرخ کن هوا بپزید، شاید نیازی به تهیه یک مرغ بزرگ نداشته باشید. ظرفیت پخت و پز سرخ کن نیز قبل از خرید نقش مهمی دارد. هر سرخ کن هوا موجود در بازار هند با ظرفیت های مختلف پخت و پز عرضه می شود. ظرفیت لیتر بیشتر می تواند به شما کمک کند تا غذای بیشتری را به راحتی در سرخ کن بپزید. بنابراین باید قبل از خرید به ظرفیت پخت و پز نیز توجه کنید.


خاموش شدن خودکار


مهم ‌ترین ویژگی که هر سرخ ‌کنی به آن نیاز دارد خاموش شدن خودکار سرخ کن باشد، به عنوان مثال، اگر در حین پخت و پز یک تایمر قرار دهید یا سرخ‌ کن را روشن کنید و فراموش کنید آن را خاموش کنید، این ویژگی به طور خودکار منبع تغذیه را قطع می‌ کند و اجازه نمی ‌دهد هیچ اتفاقی بیفتد. بنابراین باید قبل از خرید به این ویژگی توجه کنید.


قدرت و وات سرخ کن


مشتری هنگام خرید سرخ کن باید به قدرت یا وات نگاه کند. این جنبه اصلی است زیرا وات کم به معنای قدرت کمتر است، بنابراین هنگام خرید باید به قدرت نگاه کرد. مشتری برای پخت موثر ظروف مختلف در سرخ کن باید یک سرخ کن با حداقل توان 1800 وات خریداری کند. مدتی سرخ کن هوای کم مصرف می تواند زمان زیادی را برای پخت و پز با تنظیمات دمای محدود برای پخت و پز در اختیار شما قرار دهد. بنابراین قبل از خرید باید به توان یا وات نگاه کرد. همچنین دانستن قدرت سرخ کن بادی شما هم در ایمنی و هم در پخت و پز به شما کمک می کند. معمولاً وات بالاتر سرخ کن های هوا می تواند 1800 وات یا بیشتر باشد. محدوده خروجی معمولی آشپزخانه بین 800 تا 1500 وات است. این برای سرخ کن هوا کافی است، اما هرچه وات آن بیشتر باشد، گرم تر می شود. اگر می‌ خواهید سرخ‌ کنی با دمای بالا به سرعت بالا برود، وات آن را بررسی کنید.


مصرف انرژی


همانطور که قبلا ذکر شد سرخ کن های هوا به پریز برق متصل می شوند و از برق استفاده می کنند. یعنی داشتن سرخ کن می تواند بر قبض برق شما تأثیر بگذارد. یک سرخ کن معمولی 1500 وات هوا بیش از 1 دستگاه در روز مصرف نمی کند. آن ها می توانند برای اکثر غذاها به طور متوسط 15 دقیقه بپزند و 30 دقیقه زمان پخت فقط نیم واحد برق مصرف می کند. اما بیشتر سرخ کن های توان کمتر از 1500 وات دارند. اگرچه آن ها انرژی زیادی را هدر نمی دهند، اما به خاطر داشته باشید که سرخ کن شما چقدر برق مصرف می کند.


تنظیمات دما


سرخ کن های هوا تنظیماتی متفاوتی را نیاز دارد که بستگی به نوع پخت و غذا دارد. برخی از غذاها برای پختن به دمای بالاتری نسبت به سایرین نیاز دارند. غذاهای بزرگتر مانند استیک و کوفته به حدود 204 درجه سانتیگراد (400 درجه فارنهایت) نیاز دارند تا خوب بپزند. برای غذاهایی مانند پاستا و چیپس، دمای 176 درجه سانتیگراد (350 درجه فارنهایت) را بگذارید تا به مدت 8 دقیقه بپزد. اما یک سرخ کن با دمای حدود 100 تا 200 درجه سانتیگراد باید برای طبخ طیف وسیعی از غذاهایی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید کافی باشد. قبل از خرید سرخ کن بادی، مطمئن شوید که تنظیمات دمایی را برای غذاهایی که می خواهید بپزید، نیاز دارید. همچنین به یاد داشته باشید که این دماها همچنان برای هر سرخ کن بادی و سرعت پخت غذایتان متفاوت است.


ایمنی سرخ کن


سرخ کن‌ های هوا می‌ توانند واقعاً داغ شوند و قرار گرفتن آن ها در دسترس کودکان خطرناک است. آن ها را از دسترس آن ها دور نگه دارید، زیرا به طور بالقوه هم سوختگی و هم خطرات برق دارند. خرید سرخ کن با عایق بیرونی باید به کاهش این تهدید کمک کند. سرخ کن ها نباید مستعد لیز خوردن باشد، بنابراین اگر لاستیکی یا لغزنده بودن پاها یا پایه آن را بررسی کنید. درب باید دارای ویژگی قفل باشد. همچنین بهتر است سرخ کن داشته باشید که هنگام پخت و پز به طور خودکار خاموش شود.


قیمت و بودجه سرخ کن ها


قیمت سرخ کن بادی می تواند در مقایسه با اجاق های گازی به دلیل راحتی که ارائه می دهد بالاتر باشد. برای پخت و پز نیازی به گاز ندارید و گاهی حتی به روغن هم نیاز ندارید. همچنین سرخ کن های روغنی قیمت متوسطی دارند و با روغن زیاد می توانید غذاهایتان را سرخ کنید. 


ویژگی های اضافی


برخی از سرخ کن های هوا دارای ویژگی های اضافی هستند. سرخ کن های هوا با آبگیر برای کسانی که غذا های کم آب مانند گوشت گاو را دوست دارند وجود دارد. اگر این برای شما مناسب است، یک دستگاه آبگیری سرخ کن هوا برای شما عالی خواهد بود. سرخ کن های هوا گاهی دارای ویژگی اجاق توستر و حتی عملکرد جوجه گردان هستند. اگر دوست دارید نان برشته کنید یا مرغ جوجه گردان بپزید، اینها عالی خواهند بود. همچنین برای سرخ کن های عادی می توان غذا را با دلخواه ترد کرد که بستگی به سلیقه ی شما دارد که خام تر یا برشته تر باشد. 


نکته کلیدی


وجود سرخ کن هوا در آشپزخانه شما بیشتر از موارد خوب است. اما بدون توجه به این موارد هنگام خرید سرخ کن ، ممکن است از عملکرد آن راضی نباشید. اندازه و ظرفیت، وات، مصرف انرژی، تنظیمات دما، ایمنی، بودجه و ویژگی ‌های اضافی را در نظر داشته باشید تا حداکثر استفاده را از سرخ ‌کن ها ببرید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha