02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مزایا و معایب سرخ کن های روغنی

ادیبه کریم پور14 /شهریور/ 1401
مزایا و معایب سرخ کن های روغنی

مزایا و معایب سرخ کن های روغنی


نام ‌های مشابه آن‌ ها گاهی ممکن است گیج کننده به نظر برسد. سرخ کن عمیق نام خود را از روش پخت با فرو بردن مواد غذایی در روغن با دمای بالا گرفته است. سرخ کن که گاهی اوقات سرخ کن چیپسی نیز نامیده می شود،  برای سرخ کردن چیپس یا سیب زمینی سرخ کرده استفاده می شود، اما یک سرخ کن عمیق نیز هست. هر دو به یک روش عمل می کنند مواد غذایی را در یک سبد سیمی قرار می دهید و سپس آن ها را در ظرفی با روغن داغ فرو می برید. از محبوب ترین غذاهایی که به این ترتیب تهیه می شود، می توان به بال مرغ، میگو سوخاری، حلقه پیاز، حلقه ماهی مرکب و اسپرینگ رول اشاره کرد. همچنین می توانید از آن ها برای تهیه کوفته، کتلت گوشت یا فیله ماهی و انگشت ماهی و همچنین محصولاتی مانند دونات یا حتی کوفته های خانگی استفاده کنید. با این حال، همیشه باید چند قانون اساسی را به خاطر بسپارید که عبارتند از: روغن باید نقطه دود بالایی داشته باشد. همیشه قبل از غوطه ور کردن غذا آن را گرم کنید. سرخ کردن کوتاه است، اما در دمای بالا. اطمینان حاصل کنید که چربی اضافی را پس از برداشتن مواد تمام شده تخلیه کنید. چگونه می توانید بررسی کنید که درجه حرارت مناسب است؟ در مورد سرخ کن ترموستات، به سادگی دکمه را روی دمای مورد نیاز بچرخانید. اگر ترموستات ندارید یا از وک استفاده می کنید، یک دماسنج مخصوص آشپزخانه به کارتان می آید. برای اندازه گیری دمای داخل غذا باید سیخ داشته باشد. دمای روغن مورد استفاده برای سرخ کردن چیپس باید تقریباً باشد. 175 درجه سانتیگراد، اگرچه در پایان فرآیند می توانید آن را افزایش دهید. با این حال، اگر دماسنج ندارید، یک راه ساده برای بررسی دما وجود دارد: یک تکه نان (تقریباً 2 سانتی متر در 2 سانتی متر) را در سرخ کن قرار دهید. باید ظرف 50-60 ثانیه سرخ شود. 


وک چیست؟ 


یکی دیگر از تجهیزات سرخ کردنی وک است. نام تابه کاسه ای شکل گرد که احتمالاً آن را دیده اید. که دارای 2 نخسه می باشد. هر دو نسخه برای سرخ کردن روی شعله باز استفاده می‌ شوند، اگرچه ووک‌ هایی با کف کمی صاف وجود دارند که امکان استفاده در اجاق‌ های القایی را ممکن می ‌سازد. به گفته متخصصان غذاهای عجیب و غریب، شکل مدرن اهمیت سرخ کردن روی شعله باز را از دست می دهد. علیرغم ذائقه های مختلف، طرفداران غذا های شرقی و سنتی از غذاهای تهیه شده در ووک استقبال می کنند. این به شما امکان می دهد گوشت، ماهی، سبزیجات را به سرعت سرخ کنید و همچنین سوپ یا غذا های بخارپز را تهیه کنید. همچنین جایگزینی برای سرخ کن عمیق است که برای سرخ کردن دونات یا سایر مواد غذایی مشابه مناسب است. فقط به یاد داشته باشید که از چربی هایی با درجه دود بالا استفاده کنید، مانند روغن بادام زمینی که به همین دلیل در غذا های چینی محبوب است. 


تفاوت بین سرخ کن عمیق و ووک چیست؟ 


اول از همه، سرخ کردن روی وک مستلزم این است که مدام آن را تکان دهید یا غذا را هم بزنید و برگردانید. با یک سرخ کن عمیق کافی است سبد را داخل سرخ کن قرار دهید و در انتها چربی اضافی آن را از بین ببرید. آشپزهای دنیا ممکن است در انتخاب دمای مناسب دچار مشکل شوند، به همین دلیل است که یک ترموستات به کار می آید که در مورد سرخ کن عمیق دارید. هنگام استفاده از وک، مراقب فرآیند سرخ کردن باشید و از دماسنج آشپزخانه استفاده کنید. برای استفاده از وک به شعله باز نیاز است. استفاده از ووک با کف صاف برای اجاق ‌های القایی باعث می‌ شود که سرخ کردن روی شعله باز نشود. اگر عاشق غذاهایی هستید که روی آتش درست می شوند، باید از غذا هایی که در ووک تهیه می شوند لذت ببرید. از ووک می توان به عنوان یک قابلمه خورش یا حتی قابلمه معمولی نیز استفاده کرد. اگرچه تفاوت ‌های زیادی بین وک و سرخ ‌کن وجود دارد، اما می ‌توان از هر دوی آن‌ ها برای تهیه برخی از غذاهای سنتی در آشپزخانه خانه ‌تان استفاده کرد.


مزایا و معایب غذای سرخ کردنی با چربی عمیق


مزیت سرخ کردن با چربی عمیق چیست؟ به گفته بسیاری، مزیت اصلی سرخ کردن عمیق، بهبود طعم غذا است. سرخ کردن عمیق مقدار زیادی روغن کثیف باقی می گذارد و تولید می کند. سرخ کردن عمیق بسیار سریع است و اگر به درستی انجام شود، باکتری ها را از بین می برد. مزیت دیگر این است که سرخ کردن عمیق به طور خودکار طعم غذا را افزایش می دهد. هنگامی که از سرخ کن عمیق استفاده می کنید، می توانید به سادگی یک تایمر تنظیم کنید و پس از خاموش شدن تایمر، مواد غذایی را بردارید. در تئوری، انتقال حرارت بین مایع داغ (روغن) و غذای جامد بسیار سریعتر از هوای گرم شده (سرخ کن) و غذای جامد است. این را می توان در یک تنور، در یک فر یا در یک تابه ضخیم سنگین انجام داد.
سرخ کردن عمیق مقدار زیادی روغن هدر تولید می کند. معایب سرخ کردن عمیق چیست؟ مردم در سراسر جهان دوست دارند آن را با چاشنی های مختلف بخورند. از آنجایی که چربی ها و روغن ها گران هستند، روش پخت و پز مقرون به صرفه ای نیست. سه نوع سرخ کردن چیست؟ بزرگترین عیب سرخ کردنی این است که باعث کلسترول بالا می شود و همینطور است. سیب زمینی سرخ کرده نوعی فست فود است که در آن برش های سیب زمینی در روغن داغ سرخ می شوند.


چرا پخت سالم تر از سایر انواع گزینه های پخت و پز است؟ 


به عنوان مثال، غلظت ویتامین C از بسته به نوع غذا، چربی به درجات مختلفی در آن نفوذ می کند و به غنای، روان بودن، طعم خاص خود و کالری کمک می کند. به گفته بسیاری، مزیت اصلی سرخ کردن عمیق، بهبود طعم غذا است. سرخ کردن تاثیر کمی بر محتوای پروتئین یا مواد معدنی غذای سرخ شده دارد، در حالی که محتوای فیبر غذایی سیب زمینی پس از سرخ کردن به دلیل تشکیل نشاسته مقاوم افزایش می یابد. با سرخ کردن عمیق می توانید غذا را خیلی سریع تر از سایر روش ها انجام دهید. مفهوم فن آوری سرخ کردن سرخ کردن به عنوان فرآیند پخت و پز و خشک کردن از طریق تماس با روغن داغ تعریف می شود. برشته کردن، پختن غذا بدون پوشش در هوای گرم است، یعنی شامل گرمای همزمان و... است. به گفته بسیاری، مزیت اصلی سرخ کردن عمیق، بهبود طعم غذا است.


بهترین روغن برای سرخ کردن عمیق چیست؟


مزایای اضافی سرخ کردن با چربی عمیق روش سریع و آسان پخت راحت با آماده سازی کم نیاز به حداقل از دست دادن کیفیت غذا دارد زیرا چربی داغ سطح غذا را می بندد و رنگ و طعم جذابی به غذا می بخشد • چربی باید به اندازه ای داغ باشد که بیرونی ترین پوست را ببندد غذا، زیرا در غیر این صورت غذای سرخ شده روغن را جذب کرده و خیس می شود. مزیت دیگر این است که سرخ کردن عمیق به طور خودکار طعم غذا را افزایش می دهد. سرخ کردن عمیق مقدار زیادی روغن زباله تولید می کند. علاوه بر این، دمای بالا و زمان انتقال کوتاه فرآیند سرخ کردن باعث از دست دادن کمتر ویتامین های حساس به حرارت نسبت به سایر انواع پخت و پز می شود. غذاهایی که در سرخ کن پخته می شوند همیشه طعم بهتری نسبت به غذاهای پخته شده روی اجاق یا داخل اجاق دارند. مزایای اضافی سرخ کردن با چربی عمیق روش سریع و آسان پخت راحت با آماده سازی کم نیاز به حداقل کاهش کیفیت غذا دارد زیرا چربی داغ سطح غذا را می بندد. رنگ و طعم جذاب برای غذا سرخ کردن عمیق مقدار زیادی روغن زباله تولید می کند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha