02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

طرز استفاده سرخ کن بدون روغن

ادیبه کریم پور 12 /شهریور/ 1401
طرز استفاده سرخ کن بدون روغن

طرز استفاده سرخ کن بدون روغن


سرخ ‌کن‌ های بدون روغن تنها چند سال پیش وارد بازار شدند و به سرعت محبوبیت پیدا می ‌کنند، که با توجه به اینکه چگونه مردم نسبت به چیزهایی که می‌ خورند آگاه ‌تر می‌ شوند و جایگزین بسیار سالم ‌تری که سرخ‌ کن‌ های بدون روغن در برابر غذاهای سرخ ‌کرده سنتی ارائه می ‌دهند، جای تعجب نیست. پخت و پز بدون روغن: طرز تهیه سبزیجات ترد و گوشت بدون روغن با استفاده از دستگاه های سرخ کن بدون روغن امکان پذیر است. اگر به دنبال رژیم غذایی سالم تری هستید و می خواهید آشپزی بدون روغن را امتحان کنید و در عین حال غذاهای خوشمزه درست کنید، به جای درستی آمده اید. در سرخ کن های بدون روغن چه کدو تنبل برشته یا سایر سبزیجات ترد، در اینجا یاد خواهید گرفت که چگونه محتوای چربی را کاهش دهید و در عین حال غذای فوق العاده ای درست کنید. ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید هم گوشت را سرخ کنید و هم چیپس های خوشمزه را در خانه بدون روغن پخت و پز درست کنید.

اما واقعاً سرخ کن کمتر روغنی چگونه کار می کند؟


خوب، این ترکیبی از چیزهایی است که در واقع این امکان را برای غذا فراهم می ‌کند که ظاهر و مزه آن را همانطور که سرخ شده بود بدون اینکه واقعاً باشد، نشان دهد. اولین چیزی که باید در نظر گرفت این است که سرخ کن های بدون روغن واقعاً کاملاً بدون روغن نیستند. آن ها هنوز به مقدار کمی روغن نیاز دارند تا غذا را طوری بپزند که انگار سرخ شده است، اما می توانند مقدار روغن لازم را تا 80٪ کاهش دهند که در حال حاضر گام بزرگی به سمت یک رژیم غذایی سالم است. فقط برای اینکه معنی این را بفهمید، یک دسته سیب زمینی سرخ شده ترد برای پخت بهینه فقط به نصف قاشق غذاخوری روغن نیاز دارد، در مقابل چندین فنجان که اگر آن ها را به روش سنتی سرخ کنید لازم است. حالا که گفته می شود و کمی کار را ساده می کنیم، کاری که سرخ کن بدون روغن انجام می دهد این است که هوای گرم را با سرعت بسیار بالا در اطراف غذا به گردش در می آورد تا آن ها به طور یکنواخت بپزند.


سرخ کن بدون روغن چگونه کار می کند؟


سرخ کن کم روغن هوا را تا 200 درجه سانتیگراد (حدود 392 فارنهایت) گرم می کند و هوای گرم را با استفاده از یک یا چند فن قوی در اطراف غذای شما به گردش در می آورد. دمای بالا و سرعت بالای هوای داخل دستگاه باعث می شود که روغن کمی که برای تبخیر شدن لازم است و هوای داخل دستگاه کاملا آغشته شود. همانطور که در هوایی که تنفس می کنیم درصدی آب در آن وجود دارد که به عنوان سطح رطوبت از آن یاد می کنیم، هوای داخل سرخ کن بدون روغن اکنون دارای سطح رطوبتی است که به جای آب از روغن تشکیل شده است. این اجازه می ‌دهد تا تمام قسمت ‌های سطح غذا با روغن لمس شود، و در نتیجه به‌گونه‌ ای سرخ می‌ شوند که گویی در تابه ای از روغن در حال جوش غوطه ‌ور شده ‌اند. این به طور علمی اثر Maillard نامیده می شود که به وسیله آن غذا حالت قهوه ای و ترد پیدا می کند. از جهاتی این شبیه به نحوه عملکرد اجاق گاز است، اما یک تفاوت بسیار مهم وجود دارد. نکته کلیدی در سرخ کردن این است که چگونه غذا را به طور مساوی طبخ می کند. اگر مدتی با اجاق، گریل یا باربیکیو سنتی خود سرو می ‌کنید، احتمالاً متوجه خواهید شد که چگونه در قسمت ‌های مختلف طبخ متفاوتی دارد. به عنوان مثال، باربیکیوها گرمای کمتری را به لبه ‌ها ارائه می‌ کنند، در مقایسه با زمانی که آن ها را درست در مرکز قرار دهید، غذا را کندتر طبخ می‌ کنند. خوب این در مورد اکثر اشکال پخت و پز صدق می کند، به همین دلیل است که شما معمولاً باید غذای خود را در حین طبخ هدایت کنید. فضای داخلی سرخ کن بدون روغن به دقت طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که هوا به طور یکنواخت در هر قسمت از منطقه پخت و پز، همیشه با سرعت و دمای ثابت، گردش می کند تا اطمینان حاصل شود که غذاهای شما به طور یکنواخت پخته می شوند. همچنین می توانید به سادگی سبد پخت و پز را بردارید و به طراحی سینی زیرین دستگاه نگاهی بیندازید. آن اشکالی که در ابتدا ممکن است کاملا تصادفی یا دلخواه به نظر برسند، در واقع به دقت مورد مطالعه قرار گرفته اند تا اطمینان حاصل شود که هیچ ناحیه ای از سینی پخت و پز گرمای بیشتری نسبت به سایرین دریافت نمی کند. این نیز بیشتر سرخ کن های بدون روغن موجود در بازار است که نسبتاً کوچک هستند، زیرا ساختن یک سرخ کن بزرگتر اطمینان از توزیع یکنواخت هوای گرم را بسیار دشوارتر می کند و بنابراین منجر به تجربه پخت و پز با کیفیت پایین تر می شود.


اکنون همانطور که می بینید، هوای زیادی در سرخ کردن غذا بدون استفاده از روغن، و حرارت زیاد و سرعت بالا وجود دارد، که برای درک این موضوع مهم است که چگونه این موضوع جای نگرانی ندارد و چگونه این دستگاه کاملاً ایمن است. دمای سرخ کن بدون روغن به دو برابر دمای آب می رسد و همه ما این اشتباه را مرتکب شده ایم که یک قابلمه پخت و پز را بدون هیچ محافظی گرفته و مدتی می سوزیم. بنابراین چگونه هنگام دستکاری آن از سوختن ما جلوگیری می کند؟ بسیاری از آن ها مجهز به سیستم خنک کننده ای هستند که هوای سرد را بین دیواره اتاق پخت داخلی و پلاستیک بیرونی به گردش در می آورد . این تضمین می کند که بیرون سرخ کن خنک می ماند، حتی زمانی که دمای داخلی آن به حداکثر می رسد. این بدان معنا نیست که با سرخ کردن بدون روغن، به معنای واقعی کلمه هیچ گزینه ای برای سوختگی شما با روغن داغ که یکی از دلایل شایع بستری شدن در بیمارستان است، وجود ندارد. سرخ کن های معمولی نیز مسئول بیش از 50 درصد آتش سوزی های خانگی هستند. خطری که با حذف روغن های جوشان از آشپزخانه و روی آوردن به گزینه بسیار مطمئن تر، سرخ کن بدون روغن، به طور کامل از بین خواهید رفت.


بوی غذا در سرخ کن های بدون روغن


نگرانی دیگری که ممکن است داشته باشید بوی غذای سرخ شده است که معمولاً از خود باقی می ماند که به راحتی لباس های شما را آغشته می کند و در واقع خلاص شدن از شر آن بسیار سخت است. سرخ کن های بدون روغن مجهز به فیلترهای هوا هستند که اطمینان حاصل می کنند که هوای آزاد شده به اتاق کاملاً تمیز و سالم است. تمام چربی و در نتیجه بیشتر بو روی فیلترها می ماند و هوای خانه شما را تمیز و تازه نگه می دارد.


طراحی زیبا و راحت سرخ کن بدون روغن


سرخ کن های بدون روغن نیز بسیار راحت تر هستند که ممکن است فکر کنید. درست است که پخت بیشتر غذاها در آن ها نسبت به یک سرخ کن معمولی بیشتر طول می کشد، حتی گاهی اوقات دو برابر بیشتر. اما به خاطر داشته باشید که وقتی مردم می گویند یک دسته سیب زمینی سرخ کرده فقط 8 دقیقه طول می کشد تا زمانی که سرخ شود، زمان گرم شدن و خنک شدن روغن را در نظر نمی گیرند، بنابراین ممکن است آن زمان ها در یک محیط حرفه ای که در آن نگهداری می کنید درست باشد. سرخ کن عمیق در تمام طول روز روشن باشد، سرخ کن بی روغن در واقع وقتی در خانه هستید غذای شما را سریعتر روی میز می گذارد. کارکردن سرخ کن های بدون روغن نیز فوق العاده آسان است، برخی از آن ها دارای دو دکمه هستند که در کنار میزان ایمن استفاده از آن ها، به یک راه حل عالی برای کودکان و نوجوانانی تبدیل می شود که اکنون می توانند به جای گرم کردن چیزی، غذای خود را بپزند. همچنین برای دانشجویان گزینه ی مناسبی است.


 سرخ کردن و تفت دادن سبزیجات بدون روغن: چگونه آن ها را خوشمزه کنیم.


تکیه بر روغن برای آوردن طعم و بافت به یک ظرف آسان است. اما راه‌ های سالم ‌تر و فراوان دیگری برای امتحان کردن بو دادن سبزیجات بدون روغن وجود دارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید سبزیجات ترد را با چربی کم یا بدون چربی تهیه کنید، می توانید از سرخ کن با هوای گرم، تابه ای با روکش نچسب استفاده کنید یا به سادگی سبزیجات را به جای چربی یا روغن با کمی آب سرخ کنید.
یک نکته عالی برای هر کسی که یاد می گیرد چگونه بدون روغن غذا بپزد، جایگزینی طعمی که به ارمغان می آورد با تقویت کننده های طعم طبیعی است. گیاهانی مانند رزماری و آویشن، و همچنین ادویه‌هایی مانند فلفل چیلی، فلفل و سیر، زمانی که یاد می‌گیرید چگونه سبزیجات را بدون روغن برشته کنید، راه بسیار خوبی برای تهیه سبزیجات در فر خوشمزه هستند. این به خوبی با سبزیجاتی که ممکن است در اطراف آشپزخانه خود داشته باشید، کار می کند. ترکیب دقیقی که استفاده می کنید به ذائقه شخصی بستگی دارد، اما یک مخلوط ساده از نمک، فلفل و رزماری، یا چیزی آتشین با کاری، گشنیز یا ادویه ، طعم سبزیجات برشته شده بدون روغن شما را بدون افزایش تعداد سبزیجات افزایش می دهد.


چیپس فر برشته شده بدون روغن


چیپس های فر خانگی به سادگی خوشمزه هستند و وقتی در فر یا با سرخ کن با هوای گرم تهیه می شوند، می توانید برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل تر، آن ها را با چربی کمتری درست کنید. برای چیپس های بدون روغن، سیب زمینی های پوست کنده را به اندازه دلخواه خرد کنید، با پاپریکا، سیر و سبزیجات مزه دار کنید، در سینی فر پوشانده شده با کاغذ پخت قرار دهید و حدود 25 دقیقه در دمای 200 درجه سانتیگراد یا 180 درجه سانتیگراد بپزید. اگر به جای چیپس سرخ شده می خواهید، یک سرخ کن با هوای گرم را در نظر بگیرید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha