02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

طرز تهیه انواع قهوه ها با دستگاه اسپرسوساز دلونگی مدل BC320

ژینو صداقت 1 /مرداد/ 1401
طرز تهیه انواع قهوه ها با دستگاه اسپرسوساز دلونگی مدل BC320

امروزه افراد زیادی به نوشیدن قهوه علاقه مند هستند اما تعدادی از افراد طرز تهیه قهوه را با اسپرسو ساز نمی دانند. در این مقاله شما را راهنمایی میکنیم که چگونه با اسپرسوساز دلونگی مدل bc۳۲۰ کار کنید.

انواع مختلفی از روشهای تهیه قهوه وجود دارد که باعث سردرگمی شما عزیزان در انتخاب آن شده است ، در ادامه این مقاله انواع مختلف طرز تهیه قهوه ها را که میتوانید در خانه درست کنید را برای شما ارائه داده ایم.

قهوه اسپرسو یک نوع قهوه است که اندازه آن تقریباً حدود ۳۰ میلی لیتر است  که در اصل اسپرسو از کشور ایتالیا آمده است. 
اسپرسو را با دستگاه اسپرسو ساز دلونگی مدل bc ۳۲۰ به ترتیب با آب داغ و پودر قهوه با فشار حداقل ۹ بار عبور داده می شود که لایه ای از فوم روی اسپرسو تشکیل می شود .

اسپرسو پایه بسیاری از انواع مختلف دیگر قهوه ها است.

batch brew: نوعی طرز تهیه قهوه شبیه  قهوه قطره ای است که اکثرا با دستگاه های بزرگتر درست میشود بسیاری از کافی شاپ های حرفه ای و تخصصی از این نوع قهوه درست می کنند ، اگر میخواهید یک قهوه ی بدون افزودنی و خوش طعمی را بنوشید این نوع قهوه بسیار عالی است.

Americano: نوعی اسپرسو با آب است که در برابر میزان قهوه اسپرسو آب جوش هم به آن اضافه می‌کنند و از از قهوه قطره ای کمی سنگین تر می باشد طعم این نوع قهوه دودی و ملایم است.

turkish caffee: قهوه ترک قهوه آسیاب شده است که بسیار ریز است و بعضی ها با شکر این نوع قهوه را سرو می کنند قهوه ترک فقط در ترکیه استفاده نمی شود بلکه در خاورمیانه و اروپای شرقی طرفداران بسیار زیادی دارد و اکثر آنها این نوع قهوه را مصرف می کنند. 
Ristretto: نوعی قهوه است که نیمه آن قهوه اسپرسو است که تفاوت اصلی آن در درجه آسیاب ریزتر یا درشت تر آن است. 
cappuccino: یکی از رایج ترین نوع قهوه است که از دو شات اسپرسو با مقداری شیر جوشیده و فوم روی شیر درست میشود.

حالا در میان این نوع قهوه ها طرز تهیه قهوه اسپرسو را برای شما توضیح می دهیم . یکی از روش های تهیه قهوه اسپرسو استفاده از دستگاه اسپرسو ساز دلونگی مدلbc۳۲۰ است. 
البته روش‌های تهیه قهوه اسپرسو در برخی از دستگاه‌ها مقدار کمی متفاوت است در مرحله اول باید آب را در مخزن دستگاه اسپرسو ساز بریزیم و مخزن را کاملاً پر از آب کنیم اما توصیه می شود از آب تصفیه شده استفاده کنید تا دستگاه اسپرسو ساز شما رسوب نگیرد. سپس در مرحله دوم پرتافیلتر را از پودر قهوه پر میکنیم. روی مخزن پرتا فیلتر خط هایی با اعداد ۱، ۲ و ۴ نوشته شده است که این اعداد نشان دهنده تعداد فنجان قهوه ای است که شما میخواهید تهیه کنید به عنوان مثال اگر دو فنجان قهوه می خواهید باید پرتافیلتر را تا عدد ۲ پر کنید همچنین باید هنگام خرید قهوه به فروشنده بگویید که پودر قهوه را برای تهیه قهوه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز دلونگی مدل bc۳۲۰ می‌خواهید تا قهوه را با درجه آسیاب مناسب دستگاه شما درست کند. 
در مرحله سوم پس از پر کردن پرتافیلتر سطح را با تمپر کمی صاف و فشرده کنید سپس در مرحله چهارم پرتافیلتر را قفل کنید و در محل خود جا گذاری کنید.دقت کنید که پرتافیلتر را به صورت کامل بچرخانید تا در اسپرسو ساز قفل شود. سپس دستگاه را روشن کنید و منتظر بمانید تا چراغ دستگاه به صورت کامل روشن شود اکثر دستگاه های اسپرسو ساز دارای دکمه های چرخشی هستند که برای تنظیم کردن میزان سنگینی طعم قهوه است اگر می خواهید قهوه سنگینی داشته باشید دکمه را در حالت heavy و اگر میخواهید قهوه سبک تری میل کنید دکمه را باید بر روی حالت light قرار بدهید. اما اگر می خواهید متعادل ترین حالت ممکن را داشته باشد قهوه شما باید دکمه را روی حالت وسط این دو مقدار قرار بدهید. 
در مرحله پنجم هنگامی که چراغ تهیه قهوه ای روشن شد دکمه شروع را بزنید سپس بعد از چند ثانیه مشاهده میکنید که عصاره گیری قهوه از زیر پرتا فیلتر انجام می شود باید دقت کنید که مقدار عصاره هایی  های که از پرتافیلتر خارج می‌شود باید در حد یک شات اسپرسو باشد هر زمان عصاره خارج شده تغییر رنگ داد و از غلظت آن کاسته شد عصاره‌گیری را متوقف کنید.

اکنون قهوه اسپرسو شما آماده است و می توانید از آن لذت ببرید.

 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha