02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه ی استفاده از غذاساز

ادیبه کریم پور 26 /مرداد/ 1402
نحوه ی استفاده از غذاساز

نحوه ی استفاده از غذاساز


دستگاه های برقی خانگی، برای انجام سریع کارهای خانه انجام می شوند. غذاسازها یکی از این محصولات هستند که از غذاسازها می توان برای مخلوط کردن غذاهای پخته و سایر مواد غذایی استفاده کرد. علاوه بر این، آن ها می توانند با خرد کردن، برش دادن یا خرد کردن سریع انواع سبزیجات، میوه ها و پنیرهای مختلف در زمان صرفه جویی کنند. ابتدا غذاساز را سرهم کنید و تیغه را وصل کنید. انواع مختلفی از تیغه های مختلف وجود دارد که می توان از آن ها برای خرد کردن، برش دادن یا رنده کردن مواد غذایی استفاده کرد. 


آماده کردن دستگاه غذاساز و مواد غذایی


غذاسازها مدل های متفاوتی دارند و هر برند غذاساز طراحی متفاوت دارد. با این حال، اکثر مدل ها به روشی مشابه سرهم و آماده به کار می شوند. ابتدا کاسه پلاستیکی را روی پایه برقی محکم کنید. بعد، تیغه را در جای خود درست کنید. کاسه را کمی تکان دهید تا مطمئن شوید که همه چیز در جای خود محکم شده است. هنگام سرهم کردن یا تعویض تیغه ها، دستگاه را همیشه از برق جدا نگه دارید. مواد دستور پخت خود را اضافه کنید. برخی از دستور العمل ها از شما می خواهند که به جای اضافه کردن مواد در یک زمان، همه چیز را یکباره مخلوط کنید. اگر چنین است، می توانید قبل از بستن درب و روشن کردن آن، تمام مواد را به دستگاه اضافه کنید. اگر مایعات اضافه می کنید، مطمئن شوید که خط انتهای آن را در کنار کاسه پلاستیکی رد نکنید. مواد داغ قبل از اضافه کردن به غذاساز باید به دما اتاق رسیده باشد. مواد بزرگ را به تکه های کوچکتر خرد کنید تا راحت تر مخلوط شوند. 


برای خرد کردن غذا، ابتدا درب غذاساز را محکم کنید. اکثر غذاسازها تا زمانی که درب آن محکم در جای خود قرار نگیرد کار نمی کنند. بعد، خرد کردن غذای خود را شروع کنید. اکثر غذاسازها یک دکمه پالس و یک دکمه پاور دارند. از این دکمه ها می توان برای خرد کردن، مخلوط کردن یا برش دادن موادغذایی استفاده کرد. دکمه پاور چیزها را به طور مداوم ترکیب می کند. این دکمه معمولاً برای مخلوط کردن سس مایونز، ترکیب مواد به یک سوپ صاف یا ایجاد سس های بدون تکه استفاده می شود. دکمه ضربه ای معمولا برای خرد کردن غذا استفاده می شود. پردازنده فقط زمانی کار می کند که دکمه را پایین نگه داشته باشید. دکمه را در فواصل یک ثانیه فشار دهید تا غذا به شکلی که دوست دارید خرد شود. اگر دستگاه شما بیش از دو دکمه دارد، برای نکات استفاده به دفترچه راهنمای سازنده خود مراجعه کنید.


همچنین برخی از دستور العمل ها از شما می خواهند که مواد خاصی را به آرامی در طول فرآیند مخلوط کردن اضافه کنید. اگر غذاساز شما لوله ای روی درب آن دارد، می توانید مواد را در حین کار کردن به دستگاه اضافه کنید. از قاشق های پلاستیکی یا فلزی برای فشار دادن غذا به داخل غذاساز استفاده کنید. اگر غذاساز شما لوله ندارد، دستگاه را خاموش کنید و درب آن را بردارید تا مواد اضافی اضافه شود.
غذاساز خود را تمیز کنید پس از تکمیل دستور پخت، آن را در ظرف سرو بریزید. سپس قطعات و تیغه های پلاستیکی را داخل سینک خود ببرید و با آب و مایع بشویید. از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن قسمت الکتریکی استفاده کنید و هرگونه لکه مواد غذایی یا مایعات را از بین ببرید. قبل از سرهم کردن مجدد غذاساز اجازه دهید قطعات خشک شوند. هرگز بخش برق را در آب غوطه ور نکنید، به خصوص زمانی که به برق متصل است. این کار باعث خراب شدن غذاساز و احتمال برق گرفتگی شما می شود. هرگز قسمت تیز تیغه های غذاساز را دست نگیرید.

استفاده از تیغه های سری


1. ابتدا تیغه S شکل را وارد کنید. تیغه S شکل، تیغه استاندارد مخلوط کردن مواد غذایی است که هر مدلی این تیغه را دارا است. از این تیغه می توان برای خرد کردن میوه ها و سبزیجات، پوره کردن انواع غذاها و سس ها و آسیاب کردن مواد خشک به صورت پودر استفاده کرد.


2. سپس اگر دیسک استفاده می کنید، دیسک برش را انتخاب کنید. دیسک برش سری است که نزدیک درب غذاساز قرار می گیرد. این نوع تیغه ها معمولاً با یک ساقه بلند و پلاستیکی قابل جدا شدن به پایه تیغه متصل می شود. دیسک برش برای برش دادن میوه ها و سبزیجات به قطعات نازک و دایره ای استفاده می شود. مثلا: سیب زمینی های پوست کنده را در دیسک های نازکی برش دهید تا سیب زمینی های پوست کنده یا چیپس سیب زمینی را تهیه کنید. انواع سبزیجات مانند کدو سبز، سیب زمینی و هویج را به ورقه های نازک برای چیپس سبزیجات برش دهید. همچنین برای برش دادن کلم استفاده کنید. آن ها را به یک سالاد تازه اضافه کنید تا یک سالاد خوشمزه ای داشته باشید.


3. بسیاری از غذاسازها دارای رنده هستند که می توانید به راحتی برای رنده کردن استفاده کنید. مانند دیسک برش، سری رنده نزدیک درب غذاساز قرار می گیرد. برخی از مدل‌ های غذاساز ترکیبی از سری رنده و برش می دهند. اگر چنین است، برای استفاده از ویژگی رنده باید دیسک برش را برگردانید. از این چسب می توان برای رنده کردن مقدار زیادی غذا به یکباره استفاده کرد. مثلا: به جای اینکه یک تکه پنیر را با دست رنده کنید، از غذاساز خود استفاده کنید تا همه چیز را سریع رنده کنید. برای دستور پخت سالاد کلم مورد علاقه خود، انواع کلم، چغندر و هویج را رنده کنید. به سرعت چند سیب زمینی را برای غذاهای خود رنده کنید.


4. با سری خمیرزن، خمیرهای مختلف را ورز دهید. برخی از غذاسازهای سطح بالاتر با یک تیغه خمیر متصل هستند. این سری معمولاً روی پایه تیغه در همان موقعیتی که تیغه S شکل دارد قرار می گیرد. از این تیغه می توان برای ورز دادن: خمیر پیتزا، خمیر پاستا، خمیر پای، خمیر نان استفاده کرد.


دستور العمل های لذت بخش با غذاساز


1. دستور اول: نوتلا موز را با بستنی درست کنید. ابتدا چند موز را یک شب در فریزر قرار دهید. در مرحله بعد، موز را پوست بگیرید و در غذاساز خود قرار دهید. آن ها را هم بزنید تا مخلوط یکدست شود. یک قاشق بزرگ نوتلا اضافه کنید. نوتلا را با موز یخ زده مخلوط کنید و بلافاصله آن را سرو کنید. برای طعم قوی تر نوتلا، چند عدد قاشق نوتلا اضافه کنید. اسکوپ های بستنی نوتلا موز خود را با خامه فرم گرفته، شربت شکلات و گیلاس پر کنید.


2. دستور دوم: نخود را با هوموس مخلوط کنید. هوموس نوعی لوبیا خامه ای است که ریشه در غذاهای مدیترانه ای دارد. ابتدا مواد هوموس خود را به غذاساز اضافه کنید و آن را روشن کنید تا مخلوط یکدست شود. بعد، هوموس را در ظرف سرو بریزید. هوموس را با انواع سبزیجات خرد شده، نان پیتا، کراکر و زیتون سرو کنید. اگر دستور پخت هوموس مورد علاقه ندارید، از موارد زیر استفاده کنید: دو فنجان (80 گرم) نخود کنسرو شده یا پخته شده آبکش شده، سه قاشق غذاخوری روغن زیتون، سه قاشق غذاخوری تاهین، 1/2 قاشق غذاخوری آب لیمو، یک حبه سیر، یک قاشق چایخوری نمک، 1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه را با هم مخلوط کنید.


3. دستور سوم: یک کره آجیل درست کنید. کره های آجیل تازه و کاملا طبیعی را می توانید به راحتی در غذاساز شما درست کنید. ابتدا چند مشت آجیل خام یا برشته مورد علاقه خود را اضافه کنید. سپس مخلوط کن را روشن کنید تا آجیل ها به صورت پودر ریز خرد شوند. چند قاشق غذاخوری روغن بدون طعم اضافه کنید. مخلوط را به مدت 8 تا 10 دقیقه دیگر هم بزنید تا کره آجیلی صاف و خامه ای ایجاد شود. می توانید از بادام زمینی، بادام، تخمه آفتابگردان، بادام هندی، فندق، گردو، پسته و آجیل های دیگر استفاده کنید. پس از آماده شدن کره آجیل، آن را به شیشه منتقل کنید و در یخچال نگهداری کنید.


4. دستور چهارم: دستور غذای سالسا مورد علاقه خود را درست کنید. با استفاده از غذاساز خود در زمان خرد کردن سبزیجات صرفه جویی کنید. برای یک سالسا یکدست، همه مواد را به یکباره اضافه کنید و مخلوط کن را بزنید تا مخلوط به صورت پوره درآید. برای سالساهای دیگر، مواد را بکوبید تا سالسا به شکلی که دوست دارید به نظر برسد. برای مثال: از پیاز، فلفل و گوجه فرنگی برای تهیه یک سالسا درشت استفاده کنید. فلفل چیپوتل خشک یا کنسرو شده را به دستور غذای سالسا مورد علاقه خود اضافه کنید تا یک سس دودی و تند داشته باشید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha