02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

علت باقی ماندن تفاله در آبمیوه گیری چیست؟

مائده شریفی 5 /آذر/ 1401
علت باقی ماندن تفاله در آبمیوه گیری چیست؟

علت باقی ماندن تفاله در آبمیوه گیری چیست؟


یکی از کاربردی ترین وسایل آشپزخانه دستگاه های آبمیوه گیری هستند، این محصول با کاربری آسان و کارایی عالی به شما در تهیه نوشیدنی های سالم و سرشار از ویتامین برای خانواده و اطرافیانتان کمک می کند. آبمیوه گیری ها با گرفتن آب میوه ها و جدا کردن تفاله آن ها یک آبمیوه شفاف و خوش طعم ارائه می دهند. یکی از دلایل محبوبیت این دستگاه درست کردن آبمیوه های تازه و مغذی است زیرا آبمیوه های بیرون تازه نیستند و مواد افزودنی زیادی دارند. این دستگاه مانند سایر دستگاه های برقی دچار مشکلاتی می شود، این مشکلات گاهی به سادگی حل می شوند و نیازی به تعمیر کار متخصص ندارند.

نحوه کار آبمیوه گیری ها چگونه است؟


آبمیوه گیری ها دستگاه هایی با کاربری ساده هستند و برای کار با آن ها تنها کافی است که هسته میوه مورد نظر را جدا کنید و آن را به تکه های کوچک تقسیم کنید سپس آن را درون دستگاه بریزید، بقیه کار را دستگاه آبمیوه گیری انجام می دهد و یک آبمیوه تازه و خوش طعم تحویل شما می دهد. اما باید یک سری نکات مانند درست قرار دادن قطعات در جای خود، جلوگیری از شستشوی موتور، باز نکردن درب تا اتمام کار دستگاه و ... در هنگام کار با این دستگاه رعایت کنید.

چرا تفاله در آب میوه گیری باقی می ماند؟


اکنون به سوال اصلی خود باز می گردیم و علت باقی ماندن تفاله میوه ها را در فیلتر آبمیوه گیری جویا می شویم، این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به طور کامل به آن ها می پردازیم و این مشکلات را توضیح می دهیم.

_ خراب بودن صافی یا فیلتر آبمیوه گیری:
صافی و یا فیلتر قطعه ای در آبمیوه گیری است که از ورود تفاله به آبمیوه جلوگیری می کند. در صورتی که این قطعه دچار مشکل شده باشد تفاله میوه ها به قسمت آب میوه نفوذ می کند و آبمیوه گرفته شده دیگر شفافیت قبل را ندارد. این مشکل تنها با تعویض این قطعه و یا درست کردن خرابی آن حل می شود و نیازی نیست که در این مورد نگران باشید. اما حل نکردن این مشکل ممکن است که مشکلات دیگری به وجود بیاورد و دستگاه را دچار آسیب های بزرگ تر کند بنابراین هر چه زودتر برای تعویض صافی یا فیلتر دستگاه خود اقدام کنید.
_ استفاده از میوه های نرم:
کار اصلی این دستگاه گرفتن آب میوه ها است اما استفاده از میوه های بسیار نرم همچون موز و گوجه فرنگی در این دستگاه توصیه نمی شود زیرا تفاله های این میوه ها موجب گرفته شدن منافذ صافی و فیلتر دستگاه می شود و تفاله ها در همان جا باقی می مانند و منافذ را مسدود می کنند. در نهایت مجبور به تعویض فیلتر و صافی می شوید و هزینه اضافی به وجود می آورد. برای میوه های نرم می توانید از دستگاه مخلوط کن استفاده کنید در این صورت میوه ها به خوبی مخلوط می شود.

_ تمیز نکردن فیلتر و صافی:
همانطور که گفتیم فیلتر یا صافی از قطعات مهم و کاربردی در دستگاه است پس تمیز کردن و شستشوی آن باید به روش صحیح انجام شود تا کیفیت و کارایی خود را حفظ کند. تمیز نکردن این قطعه در طول زمان موجب به وجود آمدن رسوب درون آن می شود که منافذ آن را مسدود می کند. همچنین شستشو اشتباه موجب باقی ماندن تفاله میوه درون صافی می شود. پس تمیز نکردن صافی و فیلتر موجب خراب شدن آن می شود.
نکاتی برای رفع مشکل باقی ماندن تفاله در آبمیوه گیری:
از دستگاه آبیموه گیری به شیوه درست استفاده کنید تا از بروز مشکل در آن جلوگیری کنید و طول عمر دستگاه را تا حد زیادی افزایش دهید.
مهم ترین دلیل باقی ماند تفاله در دستگاه خراب بودن صافی و فیلتر است به همین دلیل باید سریعا آن را تعویض کنید و یک قطعه جدید را جایگزین کنید.

اگر قطعه صافی خراب شده، بهتر است برای تعمیر و یا تعویض آن به یک فرد متخصص در این زمینه مراجعه کنید.
از میوه های بسیار نرم مانند موز و کیوی و گوجه فرنگی در این دستگاه استفاده نکنید و دستگاه مخلوط کن را برای این میوه ها جایگزین کنید.
پس از هر بار استفاده قطعات دستگاه را به خوبی تمیز کنید و قسمت صافی را بشورید تا تفاله میوه ها در آن باقی نماند و منافذ آن را مسدود نکند.
آبمیوه گیری ها دستگاه های با طراحی ساده و کارایی عالی هستند و مشکلات آن ها در صورت استفاده درست از دستگاه تا حد زیادی کاهش می یابد. در صورت بروز مشکل در دستگاه آبمیوه گیری و قطعات آن برای جلوگیری از آسیب های بزرگ تر حتما به افراد متخصص و مورد اعتماد در این زمینه مراجعه کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha