02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

کاربرد پره های همزن برقی

مائده شریفی 5 /آذر/ 1401
کاربرد پره های همزن برقی

کاربرد پره های همزن برقی


از متداول ترین وسایل برقی در خانه می توان به همزن های برقی اشاره کرد، این محصول که با نام میکسر نیز شناخته می شود در آشپزخانه کاربرد های فراوانی دارد و همواره یکی از وسایل مورد نیاز بانوان در آشپزخانه می باشد. همزن های برقی در شکل ها و مدل های مختلف در بازار موجود هستند و دارای پره های مختلفی هستند، هر کدام از این پره ها کاربرد متفاوتی دارند و ما در این مطلب سعی داریم کاربرد های این پره ها را توضیح دهیم تا بتوانید ساده تر و درست تر از دستگاه همزن برقی استفاده کنید.

همزن برقی چیست؟


این دستگاه همانطور که از نامش پیداست برای همزدن و مخلوط کردن مواد مختلف استفاده می شود به همین دلیل گاهی با دستگاه مخلوط کن اشتباه گرفته می شود. همزن برقی می تواند با قدرت موتور و انرژی برق مواد را با سرعت و در زمان کم آماده کند و کار شما را در آشپزخانه سریع می کند. همزن های برقی یا میکسرها به طور عمده به سه دسته تقسیم می شوند و سایر تفاوت های آن ها ریز و جزئی می باشد. همه همزن ها دارای چند پره می باشند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارد و برای همزدن دسته ای از مواد غذایی به کار می رود، جنس این پره ها از استیل ضد زنگ و یا پلاستیک می باشد که در صورت کیفیت مناسب هر دو جنس می توانند کارایی خوبی ارائه دهند.

انواع همزن های برقی (میکسر):


همزن برقی (دستی): این نوع از همزن ها با استفاده از نیروی دست حرکت داده می شوند، یعنی هنگام کار کردن با استفاده از دست باید همزن را حرکت داد. این همزن ها دارای چند پره هستند که به صورت جفتی به دستگاه وصل می شوند و می چرخند. همزن های دستی معمولا تنظیمات سرعت دارند که برای دستور تهیه و مواد مختلف می توانید سرعت آن را تنظیم کنید.
همزن ایستاده کاسه دار: همزن های ایستاده، یک پایه دارند که دستگاه همزن روی آن قرار می گیرد و در زیر آن یک کاسه برای مخلوط کردن مواد وجود دارد. کاربری این همزن ها از همزن های دستی بسیار ساده تر می باشد و نیازی به استفاده از نیروی دست ندارند. همزن های کاسه دار توانایی جدا شدن همزن از پایه و استفاده از دستگاه همزن را به صورت دستی نیز دارند.
همزن ایستاده کاسه دار حرفه ای: این همزن ها از نظر ظاهری مانند همزن های کاسه دار عادی هستند اما به طور حرفه ای مواد را مخلوط می کنند و حجم بیشتری از مواد غذایی را درون کاسه خود جای می دهند. این نوع از همزن ها برای کارگاه های شیرینی پزی کوچک بسیار مناسب هستند و می توانند با سرعت های مختلف در زمان کم کار همزدن را انجام دهند.

انواع پره های همزن برقی و کاربرد آن ها:

به طور کلی پره های همزن پنج نوع هستند که هر کدام کاربرد خود را دارد و با استفاده از آن یک سری مواد غذایی خاص را می توان مخلوط کرد. شاید برایتان سوال باشد که چرا برای همزدن و مخلوط کردن همه مواد از یک پره استفاده نمی کنیم، در حواب این سوال باید بگوییم که شکل ظاهری این پره ها با توجه به بافت مواد غایی مختلف تغییر می کند و هر کدام از این پره ها برای فرم و شکل دادن به یک سری از مواد اولیه هستند. برای نمونه مایه کیک بافت نرم تر و رقیق تری نسبت به خمیر نان و دونات دارد به همین دلیل استفاده از یک پره برای این مواد مناسب نمی باشد.
پره تخت: این پره بیشترین کاربرد را در همزن های کاسه دار دارد و اکثر مواد با استفاده از این پره مخلوط می شوند. پره تخت توانایی همزدن و آماده کردن انواع مایه کیک، خمیر پای، کرم ها، خمیر بسکوییت، پوره ها و خمیر کوکی را دارد. این پره بیشتر برای خمیر های سبک و نیمه سنگین و مایه های رقیق استفاده می شود و می توان با استفاده از آن مواد را به صورت یکدست مخلوط کرد و تمام حباب های داخل آن را بین ببرید.

پره مفتولی: این پره توسط سیم های مفتولی مقاوم و ضد زنگ که در هم پیچیده شده اند درست شده است و کمک می کند که مواد فرم بگیرند و آن ها به شکل دلخواه در آورید. این پره بیشتر برای تهیه خامه، همزدن تخم مرغ و فرم دهی سفیده تخم مرغ کاربرد دارد اما کارهایی مانند تهیه سس و کرم ها را نیز می تواند با آن انجام داد. با استفاده از پره مفتولی ( ویسک) باید مواد سبک را مخلوط کنید تا کارایی فوق العاده آن را مشاهده کنید.
پره چنگک: این پره خمیده برای مخلوط کردن و ورز دادن خمیر های مختلف کاربرد دارد و با استفاده از آن می توانید خمیرهای مختلف را بدون خسته شدن و فشار بر روی دست به خوبی ورز دهید و آماده کنید. پره چنگک توانایی تهیه انواع خمیر نان، پیتزا و ... را دارد.

شاخک همزن: این نوع پره ها بیشتر در همزن های دستی یافت می شوند و به دو صورت معمولی و خمیر زن هستند. شاخک های معمولی برای مخلوط کردن و همزدن همه مواد به کار می روند و می توان انواع کارهای همزدن مانند تهیه مخلوط کیک، خمیر کوکی، انواع سس و کرم و فرم دادن خامه و سفیده تخم مرغ را با آن انجام داد. شاخک های خمیر زن هم همانطور که از اسمشان پیداست برای درست کردن و ورز دادن خمیرهای مختلف مثل پیتزا و نان و ... کاربرد دارد. این شاخک ها به صورت جفتی به دستگاه همزن متصل می شوند و کار می کنند.

کار اصلی همزن های برقی همزدن و مخلوط کردن مواد است که با استفاده از پره ها انجام می شود، بنابراین پره ها نقش اصلی را در همزن های برقی دارند و هنگام خرید باید به جنس آن ها دقت کنید. پره هایی که جنس آن ها از استیل ضد زنگ است بسیار مناسب و مقاوم هستند پره های پلاستیکی هم در صورتی که جنسش آن ها با کیفیت و با دوام باشد مناسب هستند و می توانند کارایی خوبی ارائه دهند. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha