02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهنمای خرید قهوه

ادیبه کریم پور 20 /تیر/ 1401
راهنمای خرید قهوه

راهنمای خرید قهوه


برای بسیاری، قهوه یک عادت است، مخصوصا در وعده صبحانه برای شروع یک روز خوب ، در واقع به لطف خواصی که دارد به ما کمک می کند تا با خستگی مبارزه کنیم. قهوه دارای کیفیت های متفاوتی است و امروزه روش های تهیه آن نیز متفاوت است. بسیاری از مردم عادت دارند و همیشه نوشیدنی مورد علاقه شان را انتخاب می کنند. انواع مختلفی از قهوه در بازار وجود دارد که می تواند رضایت مشتریان را با نیازهای مختلف تضمین کند. کیفیت های مختلف قهوه طعم ها، عطرها و تفاوت های ظریف متفاوتی را ارائه می دهد که حتی برای افرادی که در این زمینه متخصص نیستند نیز قابل درک است.


قهوه چیست؟


قهوه یکی از نوشیدنی‌ های پرمصرف در سراسر جهان است و از دانه‌ های درختچه ‌ای همیشه سبز متعلق به جنس Coffea تهیه می ‌شود که در آب و هوای گرمسیری رشد می ‌کند. این دانه ها بو داده و آسیاب می شوند. امروزه از قهوه برای تهیه نوشیدنی های سرد یا گرم و همچنین به عنوان یک عنصر در دستور العمل های متعدد، شیرین و شور استفاده می شود. قهوه حاوی کافئین است، یک محرک طبیعی که به مبارزه با خواب و خستگی کمک می کند. اثر کافئین بر روی گیرنده های مغز تنها چند دقیقه پس از نوشیدن قهوه باعث ایجاد احساس خوشایندی می شود.


قهوه چگونه طبقه بندی می شود؟


بیش از 100 گونه قهوه در جهان شناخته شده است، اما دو گونه رایج آن مربوط به گونه های تجاری arabica و robusta است. کشت قهوه عربیکا در آمریکای مرکزی و جنوبی، شرق آفریقا و آسیا گسترده است. چند ویژگی که در مورد قهوه عربیکا وجود دارد این است که این گیاه که انواع مختلفی از آن وجود دارد به نظر می رسد بومی اتیوپی باشد و در ارتفاعات بین 900 تا 2000 متر رشد می کند. با غلظت کم کافئین و طعم و عطر شدید مشخص می شود. امروزه قهوه روبوستا در مناطق مختلف با ارتفاع بین 200 تا 600 متر و با آب و هوای گرم کشت می شود. روبوستا دارای محتوای کافئین بالاتری است و می تواند بیش از دو برابر قهوه آرابیکا باشد. طعم تلخی دارد.

تولید قهوه و برشته کردن آن


تولید قهوه با جمع آوری میوه های گیاه قهوه شروع می شود که دانه ها از آن استخراج می شوند و سپس در معرض خشک شدن و برشته شدن قرار می گیرند. دومی یکی از مراحل اساسی فرآوری است، علاوه بر اینکه قهوه سبز را خوراکی می کند، مشخصات معطر مخلوط را نیز تعیین می کند. انواع مختلفی از برشته کردن وجود دارد: روشن، متوسط و تیره. برشته کردن تیره قهوه ای قوی و شدید با اسیدیته کمی مشخص و مقدار کمتری کافئین تولید می کند. از این نوع قهوه به عنوان مثال برای تهیه یک اسپرسوی پر حجم و تلخ استفاده می شود. از طرف دیگر، برای قهوه های تهیه شده با روش های استخراج فیلتر، برشته کردن سبک ترجیح داده می شود که محصولات نرم تر و اسیدی تر را ارائه می دهد. در عوض، برشته کردن متوسط قهوه گرد تر و متعادل‌ تر و پرپشت‌ تر با طیف معطر وسیع ‌تری می‌ دهد.


کلام آخر


برای بسیاری، قهوه یک محصول ضروری است. اگر این موضوع برای شما هم صادق است، توصیه می کنیم برای انتخاب نوع قهوه متناسب با سلیقه و نیاز خود، اطلاعات این راهنمای خرید را در نظر بگیرید. حتی اگر گزینه های بسیار ارزانی وجود دارد، سعی کنید همیشه یک محصول با کیفیت انتخاب کنید. همیشه برچسب را بخوانید تا تمام اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب هوشمندانه را در اختیار داشته باشید. سعی کنید قهوه تازه بخرید و میزان کافئین موجود در آن را در نظر بگیرید. با این حال فراموش نکنید که با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید تا بتوانید از هر فنجان لذت ببرید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha