02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

جارو برقی باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

ادیبه کریم پور 19 /تیر/ 1401
جارو برقی باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

جارو برقی باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟


جاروبرقی یک دستگاه تمیز کننده ضروری است که برای هر خانه و محیطی لازم است. در واقع حذف گرد و غبار و باقی مانده آشغال ها در کف زمین و دیگر سطوح ها با استفاده از جاروبرقی راحت تر است. جاروبرقی ها نوع های مختلفی دارند و هر کدام از آن ها برای محیطی متفاوت استفاده می شود. تفاوت جاروبرقی ها در موتور آن ها، شیلنگ و دسته، قدرت مکش، کیسه زباله و مخزن و نازل های آن است. جاروبرقی ها از برند های مختلف ساخته می شوند که مدل های آن ها عبارتند از جارو برقی معمولی، جاروبرقی آب و خاک، جاروبرقی صنعتی، جاروبرقی مرکزی و جاروبرقی حرفه ای و ... است. یک جارو برقی خوب باید از همه ی نظر ها کاربردی باشد و با توجه به سطوح و محیط  مورد نظر انتخاب شود. اگر جاروبرقی خانگی و معمولی را انتخاب می کنید، اول از همه باید در نظر داشته باشید که قدرت موتور آن چقدر است. هر چه قدرت موتور بیشتر باشد به شما کمک می کند تا خانه ای تمیز تر داشته باشید و در کمترین زمان آن را از آلودگی ها بزداید. دوم اینکه باید به قدرت مکش و ولتاژ آن دقت کنید تا تمامی سطوح و گوشه های خانه را برایتان تمیز کند و آلودگی ها را با مکش بالا، در محیط از بین ببرد. البته در اکثر جاروبرقی ها تنظیم مکش وجود دارد و می توان برای سطوح مبل، فرش، تخت خواب و پرده و ... تنظیم کرد. سپس باید به ابعاد و اندازه ی ان توجه کنید که برای جایگذاری و جابه جایی آن دچار مشکل نشوید. جارو برقی را انتخاب کنید که ابعاد مناسب و استانداردی داشته باشد و از وزن متعادل و سبکی برخوردار باشد. همچینین یکی دیگر از چیز هایی که باید به آن توجه داشته باشید، کیسه زباله یا مخزن آن است که باید به اندازه ای بزرگ باشد که زود پر نشود و به دفعات زیاد آن را تخلیه نکنید. این کار بسیار حوصله سر بر است و تخلیه آن کار دشواری است. پس کیسه زباله ی آن به حدی باشد که دفعات کمتری آن را خالی کرد. بعضی از مخزن ها و کیسه ها بسیار دشوار تخلیه می شوند، سعی کنید از این نوع مدل ها نگیرید تا بتوان راحت تر با جاروبرقی کار کرد.


قدرت موتور مکنده


اول از همه قدرت جارو برقی یکی از مهمترین ویژگی هایی است که باید به آن توجه داشته باشید سیستم هایی را بررسی کنید که کنترل مکش متغیر دارند که بتوان تمامی سطوح ها را با آن تمیز کرد. مکش فوق العاده جاروبرقی و جریان هوا برای تمیز کردن عمیق و برای ذرات جاسازی شده در پرز های فرش ضروری است که به شما کمک می کند در کمترین زمان خانه ی خود را تمیز کنید.


مناسب برای همه ی سطوح ها


استفاده از جاروبرقی فقط برای تمیز کردن فرش نیست بلکه برای تمیز کردن مبل تخت خواب پرده و سطوحی مثل کاشی و سرامیک و حتی چوب نیز مناسب است. یک جاروبرقی برای استفاده چند منظوره برای هر خانواده ای لازم است. اگر می خواهید کف پوش های چوبی و سرامیکی شما خراشیده نشود باید محصولی را انتخاب کنید که از برس مخصوص و چرخ نرمی برخوردار باشد.

 
قابل حمل و سبک 


در همه ی خانه ها حوادث های کوچکی مانند شکستن لیوان یا پخش شدن کمی مواد غذایی وجود دارد. پس یکی از ملزومات مهم این است که جاروبرقی سبک باشد و بتوان به راحتی آن را جا به جا کرد. همچنین جاروبرقی ای را انتخاب کنید که دارای چرخ های روان باشند تا به راحتی قابل حرکت باشد. 


فیلتراسیون جاروبرقی


اگر در خانواده تان شخصی هست که از آلرژی رنج ببرد یا در خانه کودک داشته باشید. باید به فکر خرید جاروبرقی باشید که دارای فیلتر های هوا هستند. استفاده از جاروبرقی های حفاظت از آلرژن، ذرات گرد و غبار را می گیرد و نمی گذارد آلرژن ها و بو ها در خانه پخش شوند. سیستم های فیلتراسیون HEPA ذرات خاک را به دام می اندازد و هوای پاک در خانه جریان پیدا می کند. این کار باعث کاهش واکنش های آلرژی می شود. این فیلتر ها کیفیت هوا را افزایش می دهد و ذرات را تا ۹۹٪ به خود جذب می کند.


لوازم جانبی داخل یک جاروبرقی


اکثر جاروبرقی ها برای کارایی بهتر دارای نازل هایی هستند تا بتنوان زیر مبل و گوشه های خانه را با آن تمیز کرد. همچنین داشتن برس های پرز دار برای تمیز کردن طاقچه و دکور بسیار به شما کمک می کند. و اما برس هایی برای گرد گیری پرده و روکش های نازک باید همراه جارو برقی باشد تا کار شما را آسان تر سازد. اگر حیوان خانگی دارید باید جارویی انتخاب کنید که دارای نازل هایی باشد که بتوان موهای حیوان را با آن جمع کنید. اما توجه داشته باشید ممکن است برای استفاده از این نوع نازل ها، باید جداگانه خریداری کنید.

کیسه و مخزن زباله مناسب 


کیسه زباله ی جاروبرقی هر چه بزرگ تر باشد بهتر است. . اگر کیسه زباله بزرگ باشد تعداد دفعات تخلیه و تمیز کردن آن کمتر می شود. بعضی از جاربرقی ها دارای کیسه های یک بار مصرف هستند که به محض پر شدن می توان آن را دور انداخت. همچنین برخی از آنها دارای یک قوطی زباله هستند که خالی کردن آن بسیار ساده تر است. 


دیگر ویژگی های یک جاروبرقی خوب


جاروبرقی هایی که از صدای کمی برخوردارند بسیار عالی هستند زیرا می توان هر زمان که بخواهید از آن استفاده کنید. هنگام استراحت بقیه خانواده می توان از جارو استفاده بکنید یا مواقعی که کودکتان خواب است و بتوانید صدای او را بشنویید، جارو های بی صدا بسیار عالی هستند. باید در خرید جارو برقی دقت زیادی داشته باشید تا بهترین کیفیت جاروبرقی را با هزینه ای کم خریداری کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha