02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

قبل از خرید سشوار به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

ادیبه کریم پور 14 /تیر/ 1401
قبل از خرید سشوار به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

قبل از خرید سشوار به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟


همه ی ما نیاز به یک سشوار خوب داریم تا موهای خود را با آن خشک کنیم. برخی از افراد فکر می کنند که خشک کردن مو با سشوار فقط چند دقیقه طول می کشد و نیازی به سشوار خوب ندارد. اما یک سشوار خوب و استاندارد به شما امکان می دهد مو های سالم تری داشته باشید. سشوار های بی کیفیت باد های داغ را به مو هایتان می تاباند که می تواند آسیب جدی به موهایتان وارد و زیبایی اش را از دست بدهد. خرید سشوار خوب و با کیفیت عمر طولانی تری دارد و دیر تر خراب می شود. هر چه سشوار با کیفیت تر و بهتر باشد، آسیب کمتری به موهایتان وارد می شود. در انتخاب سشوار باید به طراحی و استفاده راحت، قیمت، نازل های مخصوص، تنظیمات و کنترل حرارت باد، طول سیم، وزن، قدرت و توان سشوار توجه کرد تا بهترین سشوار را انتخاب کرد.


مشخصات یک سشوار خوب


اولین چیزی که باید به آن دقت داشته باشید، قدرت و توان سشوار است. هر چه قدر سشوار قدرتمند تر باشد در مدت زمان کمتری موهایتان خشک می شود. اگر موهایتان ظریف و نازک است سشواری با قدرت 1500 وات برایتان مناسب است. قدرت سشوار بستگی به زبری و ضخیم بودن موهایتان دارد که می توانید از سشوار قوی تری خریداری کنید. قدرت سشوار ها از ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ وات می باشد. هرچه توان دستگاه بالاتر باشد موهایتان سریع تر خشک می شود و با هر مدل که خواستید حالت دهید. همچنین یکی از دیگر ویژگی های یک سشوار خوب، داشتن دکمه ی باد سرد است که بعضی از افراد از آن استفاده نمی کنند. اما پرتاب باد سرد به شما کمک می کند تا حالت دهی موهایتان آسان تر باشد و نیز وزی موهایتان را می گیرد و موهایتان خراب و بد حالت نمی شود. موقع خرید سشوار باید به قطعات و نازل داخل جعبه نیز توجه داشته باشید که سری متمرکز کننده ی باد همراه سشوار داخل پک وجود داشته باشد. بعضی از سشوار ها دارای قدرت بالایی هستند و موقع سشوار کردن موهایتان را در هم می پیچد. برای جلوگیری از این مشکل می توان از نازل متمرکز کننده ی باد استفاده کرد و باد را به صورت مستقیم روی مو هدایت و کنترل می کند. وزن سشوار که از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه شود استفاده از سشوار های سنگین کار بسیار دشواری است. برای مواقعی که عجله دارید، نمی توان از یک سشوار سنگین استفاده کرد. برای خشک کردن پشت سر، نگه داشتن سشوار سنگین دشوار است و دست خسته می شود. وزن یک سشوار نباید بیش از 450 گرم باشد. در غیر این صورت استفاده و کنترل آن دبسیار دشوار می شود.


همچنین درجه حرارت در سشوار متفاوت است. برای سشواری که خریداری می کنید حتما توجه کنید دارای تنظیم حرارت باشد و سراغ سشوار هایی بروید که گزینه هایی برای تنظیم درجه حرارت وجود داشته باشد. درجه حرارت کم برای کسانی که موهای نازکی دارند مناسب است و درجه ی حرارت متوسط و زیاد برای موهای متوسط و ضخیم مناسب هستند. گاهی برای زود خشک کردن و حالت دهی مو نیاز است که از حرارت زیاد آن بهره ببرید. طول سیم سشوار باید مناسب و بلند باشد تا کارایی آن راحت تر باشد. بعضی مواقع که جلوی آینه ایستاده اید و پریز از شما دور است، دچار مشکل می شوید. پس توجه داشته باشید که طول سیم سشوار 1.5 تا 2 متر باشد تا بتوان راحت تر از آن استفاده کرد. در بعضی از برند های سشوار تنظیمات سرعت پرتاب باد وجود ندارد. اما سشوار های استاندارد دارای تنظیمات فن و گرما هستند یعنی با کلید متفاوت می توان پرتاب باد و حرارت را کنترل کنید. اگر مو های فر و حجیمی دارید بهتر سشوار هایی را خریداری کنید که دارای قطعه ی موسوم یا پخش کننده هستند تا موهایتان با بهترین حالت خشک شود و باد به همه ی نقاط مو ها برسد. رسیدن باد گرم و سرد به مو های فر باعث می شود بهتر خشک شود و وز نشود. استفاده از این سری سشوار به موها حجم می دهد و برای کسانی که موی فر دوست دارند می توانند از این دفوزر استفاده تا در چند دقیقه مو هایتان فرفری و جذاب شود.
 

محصولات مرتبط
نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha